NOVI TEŽAK UDARAC ZA NIKOLIĆA: Lokomotiva vodila do pred kraj, a ostala bez ijednog boda i pala u donji deo tabele!

premijer liga rusije

Vodeći Zenit ima 13 bodova više od Lokomotive

Trener moskovske Lokomotive Marko Nikolić je doživeo novi težak udarac u ruskoj Premijer ligi.

U nedelju su "Lokosi" doživeli pravu katastrofu u Krasnodaru (5:0), a danas su na gostovanju Himkiju u finišu utakmice ispustili ne samo pobedu već i makar jedan osvojen bod.

Izabranici Marka Nikolića, među kojima je od starta utakmice bio Slobodan Rajković, vodili su dva puta u prvom poluvremenu golovima Krihovjaka i Serkeire.

Slobodan Rajković

Tu prednost su sačuvali do pred kraj meča, ali su defanzivnom igrom prosto pozivali domaće da napadaju u talasima.

Takav pristup je najpre kažnjen u 85. minutu kada je Kuharčuk doneo izjednačenje Himkiju, a kada se očekivao kraj utakmice, u trećem minutu nadoknade, Dolgov je umakao upravo Rajkoviću i rutinski savladao golmana Lokomotive za veliko slavlje domaćih i nevericu gostujućih fudbalera.

Podsetimo, iz uprave moskovskog kluba su nedavno istakli da su zadovoljni Nikolićevim vođstvom tima, ali srpski stručnjak se sad nalazi pod sve većim pritiskom jer je tim pao na deveto mesto na tabeli, a vodeći klubovi su već ozbiljno odmakli.