Mitro's not on fire - Srbija pala sa penala, ništa od Evropskog prvenstva ni nakon 20 godina!

baraž za euro 2020.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:39h

Ništa novo - Srbija je opet ostala bez plasmana na EURO.

Škoti su na Marakani slavili nakon penal ruleta 6:5 (1:1) i izborili učešće na prvom velikom takmičenju od Mundijala 1998. godine.

Džabe se nacija "ložila" pred ovaj duel i nadala da naša reprezentacija može da povrati stari ugled. To se nije desilo, pa ni posle 20 godina nas neće videti Evropsko prvenstvo.

Od samog starta su Škoti nametnuli svoj stil igre i jakim presingom neutralisali svaki pokušaj Srbije za eventualnu opasnost. Nakon prvog dela nije bilo golova, ali već par minuta po nastavku gosti su došli do vođstva.

Kostić je imao katastrofalnu grešku, Kristi je dobio loptu, promešao odbranu, izborio se za udarac i od stativu savladao nemoćnog Rajkovića.

Mogli su Škoti u nekoliko navrata da uvećaju prednost, međutim, ulaskom Kataija i Jovića, delovalo je da možemo da izjednačimo, ali bezuspešno, međutim u finišu se desilo čudo.Mladenović je centrirao, a Jović bio najsnalažljiviji u skoku i matirao Maršala za 1:1 i produžetke.

Orlovi su napadali tokom pola sata igre, međutim, moralo je da se završi penalima.

Tamo su Tadić, Gudelj, Katai i Jović bili sigurni, kao i svi škotski fudbaleri, pa je odlučujući jedanaesterac pao na Aleksandra Mitrovića. Zaleteo se, šutirao, a Maršal se izvio koliko je dugačak i ukrotio njegov udarac. I to je bilo to.

Bilo kako bilo, Srbija neće narednog leta igrati u grupi sa Engleskom, Hrvatskom i Češkom, već će na njenom mestu biti reprezentacija Škotske.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

PENALI: Ni posle dva produžetaka nije bilo promene rezultata, pa će se sa bele tačke odlučiti ko ide na Evropsko prvenstvo!

115. minut - Solidan pokušaj Kataija, međutim, siguran je Maršal. Još oko pet minuta do kraja drugog produžetka, pa onda - penali!

107. minut - Umesto Stefana Mitrovića, na terenu je Uroš Spajić.

97. minut - Ufff, kakva šansa za Gudelja! Opalio je sa distance, ali lopta odlazi malo pored stative!

93. minut - Škoti prete udarcem iz daljine. Biće ovde drame do samog kraja.

1 / 5 Foto: Starsport©

PRODUŽECI: Srbija - Škotska 1:1

90. minut - GOOOL: Luka Jović! Srpski napadač je na asistenciju Mladenovića postigao pogodak za izjednačenje!

83. minut - Ništa se nije promenilo od gola Škotske. Ostalo je još malo vremena do kraja susreta.

70. minut - U igri je Luka Jović, umesto Nemanje Maksimovića.

69. minut - Mekgregor pokušava sa distance, ali pored gola odlazi njegov udarac. Ostaje 0:0.

65. minut - Očajna igra naše reprezentacije se odražava i na rezultat. Bez ideje, bez prilike, bez bilo kakve šanse da zapretimo rivalu.

52. minut - GOL: Kristi je postigao gol za Škotsku! U naletu su od početka drugog poluvremena i zasluženo vode u Beogradu!

51. minut - Velika prilika za Škotsku! SMS je napravio grešku, okliznuo se naš štoper, a Robertson je bio sam ispred Rajkovića i šutirao daleko preko gola.

POLUVREME: Srbija - Škotska 0:0

38. minut - Nekoliko minuta bolje igre naše reprezentacije. I dalje ne mogu da probiju presing gostiju, ali čini se da je Srbija preuzela inicijativu u završnim minutima prvog poluvremena.

22. minut - Sjajna prilika za Lukića! Mitrović mu je lepo ostavio povratnu, a fudbaler Torina plasiranim udarcem šutira malo pored stative.

20. minut - Srbija ne uspeva da se izbori za priliku, mnogo je grešaka od početka meča, ali ni Škotska nije konkretno zapretila našem golu.

10. minut - Žuti karton za Milenkovića. Gosti će imati priliku da ugroze gol Rajkovića iz slobodnog udarca.

5. minut - Nema prilika u uvodnom delu meča. Škoti imaju veći posed lopte, ali bez uzbuđenja na obe strane.

20.45 - Počela je utakmica u Beogradu.

1 / 9 Foto: Starsport©

SASTAVI

SRBIJA: Rajković - Milenković, S. Mitrović, Gudelj - Lazović, Maksimović, Lukić, Kostić - Tadić, Milinković-Savić - Mitrović.

ŠKOTSKA: Maršal, Robertson, Mektomini, Galager, O Donel, Tirni, Mekgin, Džek, Kristi, Mekgregor, Dajks.

20.00 - MAKEDONCI NA EP: Goran Pandev je golom u Gruziji obezbedio svojoj državi prvo učešće na velikim takmičenjima u istoriji.