MAKEDONCI I MAĐARI IDU NA EURO: Veliki uspeh komšija, slave i Slovaci!

liga nacija, baraž

Makedonci od osnivanja nezavisne države nisu učestvovali ni na jednom šampionatu sveta ili Evrope

Fantastičan uspeh reprezentacije Makedonije - prvi put u istoriji plasirali su se na neko veliko takmičenje.

Oni su u Gruziji slavili rezultatom 1:0, a strelac je bio niko drugi do Goran Pandev, istinska legenda ove selekcije.

Makedonci od osnivanja nezavisne države nisu učestvovali ni na jednom šampionatu sveta ili Evrope, ali u zadnjih par godina su značajno napredovali, pa su i igrači iz ove zemlje zaigrali u jakim klubovima, što se odrazilo i na reprezentaciju.

Bilo kako bilo, naše komšije će naredne godine na EURU biti u grupi sa Austrijom, Holandijom i Ukrajinom.

Fudbaleri Madjarske plasirali su se večeras na Evropsko prvenstvo u fudbalu, nakon što su u baražu pobedili kao domaćini Island 2:1.

Island je vodio golom Gilfija Sigurdsona od 11. minutu, da bi izjednačenje Madjarskoj doneo Loik nego u 88. minutu.

U drugom minutu sudijske nadoknade Dominik Saboslai donosi pobedu Madjarskoj i plasman na Evropsko prvenstvo.

Madjarska će se takmičiti u Grupi F, sa Portugalom, Francuskom i Nemačkom.

Fudbaleri Slovačke su se večeras plasirali na Evropsko prvenstvo, nakon što su u baražu pobedili Severnu Irsku u gostima 2:1.

Povela je Slovačka u 17. minutu golom Juraja Kucke. Izjednačenje Severnoj Irskoj je doneo autogolom Milan Škriniar u 88. minutu.

Pobedu i plasman na Evropsko prvenstvo Slovačkoj je doneo Mihal Duriš golom u petom minutu drugog produžetka.

Ovo će biti drugo učešće Slovačke na Evropskom prvenstvu, od kada nastupa kao samostalna država.

Slovačka će nastupati u Grupi E, zajedno sa Španijom, Švedskom i Poljskom.