JAVOR NA KRILIMA REZULTATA SA ZVEZDOM: Ivanjičani pobedili Radnički, Napredak i Spartak podelili bodove!
Fudbaleri Javora na meču sa Zvezdom, Foto: Starsport©

Superliga, 13. kolo

Radnički je gotovo čitavu utakmicu igrao sa desetoricom, pošto je u osmom minutu crveni karton dobio Žarko Marković, jedan od junaka pređašnje pobede nad Partizanom

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0 u okviru 13. kola Superlige Srbije.

Jedini gol postigao je Nedeljko Piščević u drugom minutu nadoknade vremena. Pre njega u ekipi iz Ivanjice priliku za gol imao je Luka Luković, ali je on promašio penal.

Radnički je gotovo čitavu utakmicu igrao sa desetoricom, pošto je u osmom minutu crveni karton dobio Žarko Marković.

Javor je prekinuo niz utakmica bez pobede, a posle petog prvenstvenog trijumfa zauzima 12. mesto na tabeli sa 18 bodova. Radnički je pretrpeo četvrti poraz i osmi je na tabeli sa 21 bodom.

Napredak i Spartak odigrali su nerešeno 1:1 u Kruševcu, dok je remijem 0:0 završen duel u Lučanima izmedju Mladosti i Proletera.

Petak

Vojvodina – Bačka 3:1 (2:0) (Zukić 27, Bojić 40, Vukadinović 61 – Krčmarević 82)

Subota

Inđija – Metalac 0:1 (0:0) (Milisavljević 90+4)

Čukarički – Novi Pazar 4:0 (1:0) (Šapić 27, Kajević 48, 54, Birmančević 77)

Voždovac – TSC Bačka Topola 2:0 (1:0) (Nišić 41 penal, Stoisavljević 85)

Rad – Zlatibor 0:2 (0:1) (Petronijević 13, Đakovac 77)

Partizan – Mačva 2:0 (0:0) (Natho 47. penal, Marković 71)

Nedelja

Javor – Radnički Niš 1:0 (0:0) (Piščević 90+2)

Mladost – Proleter 0:0

Napredak – Spartak 1:1 (1:0)

Radnik – Crvena zvezda 1:4 (0:2) (Pavlov 56 – Gavrić 16, Ben 40, Kanga 53, Vukanović 63)