Betis pregazio Elče, Sosijedad je nemilosrdan, "iks" Granade i Levantea, kao i Račića i Makse! (VIDEO)
Navijači Betisa, Foto: EPA / Zipi

Primera, 8. kolo

Dominacija tima iz Sevilje u prvom meču dana

Fudbaleri Betisa pobedili su danas na svom terenu Elče sa 3:1, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Betis je poveo u sedmom minutu golom Antonija Sanabrije, a prednost je udvostručio Kristijan Teljo pogotkom u 29. minutu. Igrač Betisa Nabil Fekir promašio je penal u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a treći gol za klub iz Sevilje postigao je Teljo, u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Hose Antonio Fernandes Pomares u 60. minutu.

To je bila četvrta pobeda Betisa koji sa 12 bodova zauzima sedmo mesto na tabeli. Elče je posle drugog prvenstvenog poraza 10. na tabeli sa 10 bodova.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas na gostujućem terenu Seltu sa 4:1, u utakmici osmog kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Sosijedad je poveo u 24. minutu golom Davida Silve, a prednost je udvostručio Mikel Ojarsabal u 34. minutu. Treći gol postigao je Vilijan Hose u 54. minutu, a strelac u domaćem timu bio je Jago Aspas u 77. minutu. Konačan rezultat postavio je Vilijan Hose, svojim drugim golom na meču u 81. minutu. ; Posle pete pobede u prvenstvu Sosijedad je prvi na tabeli sa 17 bodova, bodom više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Real Madrida.

Selta je nastavila loš niz i posle četvrtog poraza zauzima 17. mesto na tabeli sa šest bodova.

Fudbaleri Granade i Levantea su večeras odigrali nerešeno 1:1, u osmom kolu španske La Lige.Granada je povela golom Darvina Mačisa u osmom minutu, da bi Levante izjednačio u 34. minutu pogotkom Rubena Veza.

Granada je od 16. minuta igrala sa igračem manje, nakon isključenja Maksima Gonalona.

Nakon osam mečeva, Granada je osvojila 14 bodova i nalazi se na petom mestu, dok Levante sa pet bodova zauzima 18. poziciju.

U narednom kolu, Granada će gostovati Real Sosijedadu, dok će Levante dočekati Alaves.

Fudbaleri Valensije i Hetafea igrali su večeras nerešeno 2:2, u osmom kolu španskog prvenstva.

Utakmicu je obeležila uzbudljiva završinica, a Valensija je do boda došla golom Karlosa Solera iz penala u 10. minutu nadoknade.

Igrači Hetafea su žustro protestovali i dobili veliki broj kartona, a Damjan Suares je isključen.

Valensija je prethodno od 22. minuta imala prednost golom Junusa Muse, ali je od 56. bila sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Tjerija Koreje.

Hetafe je to iskoristio i golovima Kuća Hernandesa u 87. i Anhela u petom minutu nadoknade preokrenuo na gostovanju.

Srpski fudbaleri Uroš Račić igrao je od 59. minuta za Valensiju, a Nemanja Maksimović do 54. za Hetafe.

Hetafe je osmi na tabeli sa 11 bodova, dok Valensija ima tri manje i zauzima 13. mesto.

La liga, 8. kolo

Petak

Eibar – Kadiz 0:2 (0:2) (Negredo 36, Sančez 39)

Subota

Real M. – Ueska 3:1 (2:0) (Azar 40, Benzema 45, 90, Valverde 54 – Fereiro 75)

Atletik Bilbao – Sevilja 2:1 (0:1) (Muniain 76, Sanset 86 – En Neziri 9)

Osasuna – Atletiko M. 1:3 (0:1) (Budimir 80 – Žoao Feliks 43. penal, 69, Toreira 88)

Alaves – Barselona 1:1 (1:0) (Rioha 31 - Grizman 63)