ARSENAL SLAVIO USRED MANČESTERA: 7+ u Birmingemu, Sautempton naneo Aston Vili drugi poraz! Prvenac Bejla!
Fudbaleri Sautemptona, Foto: Youtube / Printscreen

Premijer liga, 7. kolo

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na gostujućem terenu Aston Vilu sa 4:3, u utakmici sedmog kola Premijer lige.

Sautempton je do 58. minuta stekao četiri gola prednosti, a prvi pogodak postigao je Janik Vestergard u 20. minutu. Posle toga, dvostruki strelac bio je Džejms Vord-Prouz, golovima u 33. i 45. minutu, a gol je postigao i Dani Ings u 58.

Aston Vila je posle toga postigla tri gola. Tajron Mings bio je strelac u 62. minutu, Oli Votkins postigao je gol iz penala u trećem minutu nadoknade vremena, a konačan rezultat postavio je Džek Griliš u sedmom minutu nadoknade vremena.

Sautempton je ostvario četvrtu pobedu i treći je na tabeli sa 13 bodova.

Aston Vila je posle četiri vezane pobede na startu prvenstva pretrpela drugi uzastopni poraz i šesta je na tabeli sa 12 bodova.

Njukasl je upisao novu pobedu, pošto su u sedmom kolu Premijer lige bili bolji od Evertona sa 2:0(0:0) na svom stadionu

Nema Hamesa Rodrigeza, nema Evertona! Sada je jasno koliko kolumbijski velemajstor znači timu Karla Anćelotija, jer bez njega oni nisu ista ekipa.

Njukas i Stiv Brus održali su lekciju "ostrvskog" fudbala Karlu Anćelotiju, naneli mu drugi vezani poraz. Prelomni momenat meča bio je penal koji je skrivio Andre Gomeš i tom prilikom se povredio.

Fudbaleri Arsenala su danas u gostima pobedili Mančester junajted, u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Pobedu Arsenalu je doneo Pjer Emerik Obamejang golom u 69. minutu.

Nakon sedam mečeva Arsenal zauzima osmo mesto sa 12 bodova, dok se nakon šest mečeva Mančester junajted nalazi na 15 mestu sa sedam bodova.

U narednom kolu, Mančester junajted će gostovati Evertonu, dok će Arsenal dočekati Aston Vilu.

Fudbaleri Totenhema su večeras na svom terenu pobedili Brajton 2:1, u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Totenhem golom Harija Kejna iz penala u 12. minutu, da bi izjednačenje Brajtonu doneo Tari Lempti pogotkom u 59. minutu.

Totenhem je do pobede stigao golom Gereta Bejla u 73. minutu, samo tri minuta nakon što je ušao u igru.

Totenhem, posle sedam kola, zauzima drugo mesto sa 14 bodova, dok je Brajton na 16. poziciji sa pet poena.

U narednom kolu, Totenhem će gostovati Vest Bromvič Albionu, dok će Brajton dočekati Barnli.

Petak

Vulverhempton - Kristal Palas 2:0 (2:0) (Ait Nuri 18, Podense 27)

Subota

Šefild junajted – Mančester siti 0:1 (0:1) (Voker 28)

Barnli - Čelsi 0:3 (0:1) (Zijeh 26, Zuma 63, Verner 70)

Liverpul - Vest Hem 2:1 (1:1) (Salah 42. penal, Žota 85 - Fornals 10)

Nedelja

Aston Vila - Sautempton 3:4 (0:3) (Mings 62, Votkins 90+3, Griliš 90+7 - Vestergard 20, Vord Praus 33, 45, Ings 58)

Njukasl - Everton 2:0 (0:0)