PARTIZAN U OSMINI FINALA KUPA SRBIJE: Majstorija Pavlovića, povreda Markeca i debi Bajbeka!

Kup Srbije, 1/16 finala

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 18:03h

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbje, pošto su na svom stadionu bili bolji od Bačke, rezultatom 2:0.

Nakon Večitog derbija, crno-beli su ušli u ovaj meč sa malo izmenjenim sastavom, ali to im nije smetalo da rutnski zabeleže pobedu.

Početak utakmice je obeležila povreda Lazara Markovića, koji je već u petom minutu morao da napusti teren zbog povrede mišića. Prema prvim procenama, Marković neće dugo biti van terena.

Tri minuta od najlošijeg moenta meča dogodio se ubedljivo najlepši. Opet je Lazar u centru pažnje, ali Pavlović! Partizanovo dete je pustilo magiju i dovelo crno-bele u vođstvo. Primiro je jednu odbijenu loptu, uhvatio volej sa nekih dvadesetak metera i ostavio golmana Bačke bez teksta - 1:0

Uspela je Bačka da se oslobodi pritiska i izađe na polovinu Partizana, ali osim jedne prečke Pisačića nije uspela da napravi veće probleme domaćinu iz Humske. Stanojević je pružio priliku Bajbeku da debituje, a ono što se videlo jeste da Francuz ima probleme sa fizičkom spremom.

Koačan rezultat i tačku na pobedu Partizana je stvavio Asano, posle greške golmana Bačke Alekse Milojevića.

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espresu.

75. minut - GOOOL! Asano duplira prednost posle očajne reakcije golmana Bačke.

53. minut - Debi za Žan Kristofa Bajbeka! Na terenu su Stevanović i Bajbek, a izašli su Lutovac i Pavlović.

46. minut - PREČKA! Imao je sreće Partizan sada, Pisačić je pogodio okvir gola.

POLUVREME

Partizan - Bačka 1:0

43. minut - Bačka se malo oslobodila pritska, pa je sve češće viđamo kako igra na Partizanovoj polovini.

32. minut - Izmena u Bačkoj, trener gostiju nije hteo da rizikuje zbog kartona, pa je zamenio Rađena, koji je bio na ivici crvenog kartona.

22. minut - Partizan drži konce igre u svojim nogama, dok Bačka ne uspeva da zapreti ozbiljnije.

13. minut - Skupo je mogla da košta Partizan greška Obradovića, ali fudbaleri Bačke su loše odigrali.

7. minut - GOOOL: Sjajan pogodak crno-belih: Zdjelar je poslao divnu dijagonalu za Obradovića koji je centrirao, lopta se odbila na 23 metara, gde ju je sačekao Lazar Pavlović, koji je uhvatio poluvolej i zakucao loptu u mrežu!

6. minut - Loše vesti za Partizan: Povredio se Lazar Marković i moraće da napusti igru.

4. minut - Sveta Marković je pokušao glavom posle prekida. Ostaje 0:0.

16:00 - Utakmica u Humskoj je počela.

15.00 - Evo sastava dve ekipe:

Partizan: Stevanović – Miljković, S. Marković, Ostojić, Obradović – Zdjelar, Pavlović, Lutovac, Jojić – L. Marković, Asano.

Bačka: Milojević – Jovanović, Škorić, Rađen, Mijatović - Pantić, Eskić, Šabat, Đorđević, Gavrić – Pisačić.