OSVETA SE SLUŽI HLADNA: Dani Pareho uništio Valensiju! Sosijedad ne da čelo tabele!

primera, 6. kolo

Zanimljiv dan u Španiji

Fudbaleri Viljareala pobedili su danas na svom terenu Valensiju sa 2:1, u utakmici šestog kola španskog prvenstva.

Viljareal je poveo golom Paka Alkasera u šestom minutu iz penala, a izjednačio je Gonsalo Gedeš u 39. minutu. Pobedu Viljarealu doneo je Danijel Pareho pogotkom u 69. minutu.

Viljareal je ostvario treću pobedu i prvi je na tabeli sa 11 bodova. Valensija je pretrepela drugi uzastopni poraz, ukupno treći u ligi i zauzima 12. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas na svom terenu Levante sa 2:0, u utakmici šestog kola španske Primere.

Golove su postigli Aleks Berenger u 68. i Injaki Vilijmas u 79. minutu.

Bilbao je upisao drugu pobedu i trenutno je 13. na tabeli sa šest bodova, dok je Levante pretposlednji sa tri boda manje.

Fudbaleri Bilbaa će u narednom kolu gostovati Osasuni, dok će Levante dočekati Seltu.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su večeras na gostujućem terenu Betis sa 3:0, u utakmici šestog kola španske lige.

Sosijedad je poveo u 43. minutu golom Portua, a prednost je udvostručio Mikel Ojarsabal u 74. minutu iz penala. Konačan rezultat postavio je Adnan Januzaj pogotkom u 88. minutu.

Real Sosijedad je prvi na tabeli sa 11 bodova, dok Betis sa devet bodova zauzima sedmo mesto.

U ostalim utakmicama Eibar i Osasuna odigrali su nerešeno 0:0, a remijem je završen i meč Ueske i Valjadolida, 2:2. Atletik Bilbao pobedio je Levante sa 2:0, Viljareal je bio bolji od Valensije sa 2:1, a Elče je pobedio Alaves sa 2:0.