HOROR ALEKSANDRA MITROVIĆA: Palas remizirao, potop Totenhema, Vila slavi Barklija! (VIDEO)

premijer liga, peto kolo

Promašio pa napravio penal

Fudbaleri Fulama odigrali su nerešeno sa Šefildom u petom kolu Premijer lige - 1:1 (0:0).-

Tragičar utakmice je naš Aleksandar Mitrović koji će ovaj dan želeti što pre da zaboravi.

Ekipa iz Londona je bila nadomak da dođe do prednosti, ali je Aleksandar Mitrović je promašio penal.Srpski reprezentativac i najbolji igrač Fulama je promašio penal u 57. minutu utakmiice u Šefildu. Mitrović je promašio ceo gol.

Ipak, Fulam je stigao do prenosti preko Lukmana, ali je 85. minutu napravio penal posle kojeg je Šefild došao do izjednačanja.

Fudbaleri Kristal Palasa odigrali su danas na svom terenu u Londonu nerešeno 1:1 protiv Brajtona, u utakmici petog kola Premijer lige.

Kristal Palas je poveo u 19. minutu golom Vilfreda Zahe iz penala, a bod Brajtonu doneo je Aleksis Mekalister pogotkom u 90. minutu.

Obe ekipe prekinule su niz od po dva poraza i prvi put u sezoni odigrale nerešeno. Kristal Palas je 12. na tabeli sa sedam bodova, a Brajton je 16. sa četiri boda.

Fudbaleri Totenhema odigrali su večeras na svom terenu u londonskom derbiju sa Vest Hemom neršeno 3:3, u utakmici petog kola Premijer lige.

Do 16. minuta Totenhem je stekao tri gola prednosti. Prvi gol postigao je Son Hjunmin u prvom minutu, a zatim je dvostruki strelac bio Hari Kejn, u osmom i 16. minutu.

Vest Hem je izjednačio golovima u završnici. Prvo je strelac bio Fabijan Balbuena u 82. minutu, a zatim je autogol postigao Davinson Sančes u 85. minutu. Bod gostima doneo je Manuel Lansini u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Totenhem je šesti na tabeli sa osam bodova, a Vest Hem sa bodom manje zauzima osmo mesto.

A u poslednjem meču danaAston Vila je slavila nad lesterom sa 1:0.

Čovek odluke bio je Ros Barkli koji je udarcem sa 20 metara u 90 minutu doneo ceo plen svom timu.

Premijer liga, 5. kolo

Subota

Everton – Liverpul 2:2 (1:1) Kin 19, Kalvert-Luin 81 – Mane 3, Salah 71

Čelsi – Sautempton 3:3 (2:1) Verner 15,28, Haverc 59 – Ings 43, Adams 57, Vestegard 90+2

Mančester siti – Arsenal 1:0 (1:0) Sterling 24

Njukasl – Mančester junajted 1:4 (1:1) Šo 2ag – Megvajer 23, Fernandes 86, Van Bisaka 90, Rašford 90+5

nedelja:

Šefild junajted – Fulam 1:1 (0:0) Šarp 85 (p) – Lukman 77

Kristal Palas – Brajton 1:1 (1:0) Zaha 19p – Mekalister 90

Totenhem – Vest Hem 3:3 (3:0) Son 1, Kejn 8, 16 – Balbuena 82, Sančes 85ag, Lancini 94

Lester – Aston Vila 0:1 (0:0)