REMI U HUMSKOJ: Partizan i Zvezda podelili bodove - prvenac Stevanovića i Katai sa penala rešili derbi!

superliga srbije, 11. kolo

Sva dešavanja sa Večitog derbija mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 19:28h

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u 163. Večitom derbiju.

Crno-beli su poveli već u ranoj fazi meča, kada je Strahinja Eraković praktično poklonio loptu Sumi, koji je odložio loptu za Jojića, a ona na kraju stiže do Stevanovića koji je matiravši Borjana postao najmlađi strelac u derbiju još od Stevana Jovetića.

Zvezda je u nastavku zaigrala ofanzivnije i u nekoliko navrata je mogla da izjednači, međutim Falćineli, Katai, pa i Degenek nisu bili najprisebniji u tim situacijama.

Ipak, u finišu prvog dela je Katai "mangupski" izveo slobodan udarac, lopta došla do Falćinelija koji je udara glavom, ali ona odlazi tik pored stative Stojkovića.

U nastavku igre, nije bilo toliko uzbuđenja osim stative Gobeljića, da bi u 73. minutu bio dosuđen jedanaesterac za crveno-bele.

Jojić je povukao Sanoga za dres, koji je pao u šesnaestercu, a Novak Simović je odmah pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai i rutinski sproveo loptu u mrežu za 1:1.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika i uzbuđenja, pa je ovaj rezultat možda i najpravedniji ishod. Crveni karton je u sudijskoj nadoknadi dobio Seku Sanogo.

Zvezda nakon ovog kola ostaje neporažena, dok su crno-beli upisali i treći remi ove sezone.

Izabranici Dejana Stankovića već u četvrtak imaju ovosezonski debi u Ligi Evrope, gde će u Nemačkoj igrati meč prvog kola protiv Hofenhajma.

Sva dešavanja sa Večitog derbija možete da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - KRAJ: Partizan - Crvena zvezda 1:1 (1:0)

87. minut - Lutovac je lepo uposlio Asana, ovaj pokušao petom, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

82. minut - Gužva na terenu zbog faula Pavkova, varnice na terenu još od pre nego što je Katai pogodio sa bele tačke.

75. minut - GOL: Aleksandar Katai je izjednačio rezultat! Ostalo je još petnaest minuta do kraja meča.

74. minut - Penal za Zvezdu! Jojić je povukao Sanoga, oborio ga u kaznenom prostoru i Simović je pokazao na belu tačku.

69. minut - Slabiji period meča. Nema mnogo šansi, Partizan čuva rezultat, a Dejan Stanković ubacuje Pavkova i Gajića u igru.

60. minut - Gobeljić je požuteo, četvrti karton za fudbalere srpskog šampiona.

52. minut - Šansa utakmice za Gobeljića! Igrači Partizana su zastali, pomisivši da se radi o ofsajdu, ali ipak je desni bek uspeo da dođe do lopte i pogodi samo stativu!

46. minut - Umesto Gavrića u igri je Spiridonović.

1 / 6 Foto: Starsport©

45. minut - Au, kakva prilika za srpskog šampiona! Katai je sjajno pronašao Falćinelija, koji je zakačio glavom, ali lopta odlazi pored gola.

44. minut - Odličan udarac Asana, lopta završava tik pored desne stative Borjanovog gola.

41. minut - Još jedna katastrofalna procena Erakovića, Marković ga je obišao i izašao sam pred Borjana, ali nije uspeo da završi akciju na pravi način.

35. minut - Crveno-beli imaju već tri žutih kartona: Falćineli, Sanogo, Katai.

25. minut - Malo mirniji period meča. Partizan i dalje vodi rezultatom 1:0.

19. minut - Nekoliko minuta jakih napada Zvezde! Falćineli je ponovo imao šansu, ali opet samo korner.

16. minut - Velika prilika za srpskog šampiona! Katai je izveo korner, lopta je prvo došla do Falćinelija, zatim do Degeneka koji izuzetno traljavo šutira.

12. minut - Suma je zbog povrede oka van terena, umesto njega ulazi Lazar Marković. Crveno-beli pokušavaju da napadnu rivala, ali im to ne uspeva za sada.

5. minut - GOL! Kiks mladog Erakovića na startu meča, poklonio je loptu Sumi, koji je odložio za Asana, a lopta stiže do Stevanovića, koji smešta loptu u mrežu.