EPSKA BLAMAŽA PARTIZANA! Sabah za četiri minuta nokautirao amaterske crno-bele (FOTO/VIDEO)
Detalj sa utakmice Sabaha i Partizana, Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

KVALIFIKACIJE ZA LK

Objavljeno: 22:34h
Veljko Petrović
Završeno
19:54h

Bruka, sramota, blamaža... Teško je naći pravu reč za amatersku igru Partizana u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Daleko je Evropa za crno-bele posle poraza od Sabaha sa 2:0, a golovi su primljeni za četiri minuta.

A post shared by Sabah FC (@sabahfc)

Da nije bilo golmana Aleksandra Jovanovića, pričali bismo o dosta ubedljivijoj pobedi vicešampiona Azerbejdžana.

Izabranici Igora Duljaja branili su se kao da im je rival aktuelni prvak Evrope Mančester siti, a ne debitant na međunarodnoj sceni.

Aleksandar Jovanović na utakmici Sabaha i Partizana
Aleksandar Jovanović na utakmici Sabaha i Partizanafoto: FOTO: FK Partizan

Vinsent Til je pretio u sedmom i u 18. minutu, dok je Emanuelu Apeu poništen opravdano poništen gol u 27. minutu.

Aleksandar Jovanović je u nadoknadi prvog poluvremena imao dve odlične odbrane u tri sekunde.

Detalj sa utakmice Sabaha i Partizana
Detalj sa utakmice Sabaha i Partizanafoto: Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

Nurijev je u 47. minutu oklevao, potom šutirao, ali je golman gostiju odbranio, a onda ga je Marković izblokirao dvaput.

Ponovo je Jovanović na mukama u 53. minutu posle šuta Margarite, a u 69. minutu je odbranio penal koji je izveo Isajev, a skrivio Severina.

Minut kasnije majstorski gol Bojana Letića. Izuzetno precizan udarac, zakucao je loptu pod prečku.

Samo četiri minuta kasnije novi bolan udarac za Beograđane pošto je Alaskarov jedva, ali dovoljno zakačio loptu za 2:0.

Revanš koji će se igrati bez Grobara zbog bojkota na programu je 17. avgusta od 21 čas u Beogradu.

00:25

Igor Duljaj: Niko ne voli i ne poštuje Partizan kao on

19:50h

90+6. minut - Muke Partizana su završene, pobeda Sabaha od 2:0.

Žuti karton za Isajeva.

19:49h

90. minut - Šest minuta nadoknade vremena.

19:44h

82. minut - Mateus Saldanja ustupa mesto Nemanji Nikoliću.

19:41h

81. minut - Kejhun Nurijev menja Vinsenta Tila, dok je je Anatoli Nurijev ustupio mesto Telur Mutalimovu.

19:33h

74. minut - GOOOL! Sabah dolazi 2:0! Alaskarov matira Jovanovića! Jedva da je zakačio loptu, ali dovoljno posle centaršuta Isajeva.

19:29h

70. minut - GOOOL! Sabah dolazi do prednosti majstorskim golom Bojana Letića. Izuzetno precizan udarac, zakucao je loptu pod prečku!

19:28h

69. minut - BRANI JOVANOVIĆ! Pročitao je Isajeva!

Alaskarov je zamenio Margaritu.

19:27h

68. minut - Penal za Sabah! Pao je Letić posle kontakta sa Severinom.

19:26h

66. minut - Trostruka izmena Igora Duljaja. Izašli su Frenk Kanute, Kristijan Belić i Aleksandar Filipović.

Ušli su Danilo Pantić, Aleksandar Šćekić i Aranđel Stojković.

19:26h

63. minut - Čakla preti posle kornera. Udarac preko prečke.

Igor Duljaj na utakmici Sabaha i Partizana
Igor Duljaj na utakmici Sabaha i Partizanafoto: Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović
19:24h

61. minut - Centaršut Antića sa levog krila, a lopta je stigla do Saldanje na šest metara od gola.

Bratilac je primio loptu na rubu peterca, ali je potom istu i promašio.

19:20h

58. minut - Izmena u napadu domaćina. Volvkovi menja Apeha.

19:16h

55. minut - Bibras Natho menja Alda Kalulua.

Aldo Kalulu
Aldo Kalulufoto: Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović
19:13h

53. minut - Još jednom Jovanović! Gađao je Margarita u dalji ugao sa desnog boka, ali odličan golman Partizana.