ORLOVI U EVROPI: Vlahović i Vanja DOMINIRALI u Torinu, Gudelj RAKETIRAO Rajkovića! Golovi 2 Mitrovića, Tadića, Luke
Ilustracija, Foto: EPA/Cati Cladera, EPA /Alessandro di Marco, EPA/Tibor Illyes, EPA/Claudio Giovannini, Profimedia

skener espresa

Defanzivci su opet bili standardni, Tadić dao gol iz igre uz uobičajenu asistenciju, a Jović se trgao u LE

Objavljeno: 10:22h
Nedeljko Đukić

Brojni fudbaleri reprezentacije Srbije su bili aktivni prethodnog vikenda u nacionalnim prvenstvima, ali i u 4. kolu UEFA takmičenja.

Kao što se navikli, "Espreso" analizira njihov učinak u rubrici "Orlovi u Evropi".

GOLMANI

Predrag Rajković je minimalno poražen sa Majorkom od Sevilje, ali ako mu je za utehu, jedini gol je remek-delo saigrača iz reprezentacije Nemanje Gudelja.

U istom meču, Marko Dmitrović je ostao na klupi.

Isto kao Rajković je prošao Vanja Milinković-Savić u torinskom derbiju. Njega je savladao Dušan Vlahović i doneo pobedu Juventusu, a Vanja je ipak ostavio najbolji utisak sa sedam upisanih odbrana.

Marko Ilić je sa Kortrajkom izgubio na svom terenu od Varegema 1:3.

DEFANZIVCI

Mihailo Ristić je presedeo na klupi gostovanje Benfike Pari Sen Žermenu, ali je u kupu Portugala dobio šansu od 73. minuta i pomogao da se spreči veliko iznenađenje. Protiv trećeligaša Kaldaša je bio strelac drugog jedanaesterca u penal seriji (1:1, 5:3).

Mihailo Ristić

Strahinja Eraković je odigrao pune dve utakmice Zvezde (bolni poraz od Ferencvaroša i tešku pobedu nad Radničkim 1923) i dobio po žuti karton.

Njegov imenjak Strahinja Pavlović je sa RB Salcburgom odigrao 1:1 u Zagrebu sa Dinamom da bi u Bundesligi savladao Austriju (3:1), takođe kao gost. Na oba meča dobio je po žuti karton.

Po 90 minuta su odigrali i Srđan Babić (Almerija), Stefan Mitrović (Hetafe), Erhan Mašović (Bohum), Filip Mladenović (Legija) ali nisu došli do pobeda.

Za razliku od njih, Nikola Milenković i Aleksa Terzić su sa Fjorentinom lako izašli na kraj sa Hartsom (5:1).

VEZISTI

Pomenuti Nemanja Gudelj je golčinom doneo pobedu Sevilji u La Ligi, a prethodno su izborili 1:1 u Dortmnudu u LŠ.

Nemanja Gudelj

Kapiten Dušan Tadić je zbog suspenzije propustio poraz Ajaksa u Napulju, ali je potom upisao asistenciju, ali i gol iz igre u gaženju Ekscelziora 7:1.

Sergej Milinković-Savić je odigrao poslednjih pola sata Lacijevog kiksa sa Šturmom (2:2) u LE, sa igračem manje. Potom je bio na terenu celu utakmicu sa Udinezeom (0:0) i dobio i tu javnu opomenu.

Zvezdin Stefan Mitrović je postigao lep gol za kratkotrajno izjednačenje u Budimpešti, a protiv Radničkog je zamenjen posle 56 minuta.

Stefan Mitrović

Saša Lukić je odigrao ceo derbi Torina i Juvea, Nemanja Radonjić je izveden u 70. minutu. Sa druge strane, Filip Kostić je ostao do kraja u ekipi "Stare dame".

Ivan Ilić i Darko Lazović su zbog povreda propustili duel Verone sa Milanom. Filip Đuričić sa Sampdorijom Dejana Stankovića večeras (18.30) dočekuje Romu.

Uroš Račić je odigrao 22 minuta u remiju Brage u gostima Rojal Unionu, a onda i prvo poluvreme u Kupu.

Marko Grujić je konačno dobio veću minutažu u Portu. Proveo je svih 90 minuta u ubedljivom trijumfu u Kupu Portugala.

NAPADAČI

Dušan Vlahović nije uspeo da savlada Vanju iz prve prilike, u drugoj je sjajno glavom poslao loptu u sam ugao posle centarputa Kostića, ali je Milinković-Savić i to odbranio. Međutim, treća je bila sreća, posle prekida je pokazao golgeterski instinkt i na drugoj stativi sačekao loptu i doneo veliko slavlje Juventusu.

Dušan Vlahović, Vanja Milinković-Savić, Serija A

Aleksandar Mitrović se vratio u tim Fulama golom iz penala koji je sam i izborio, ali nisu mogli do preokreta protiv Bornmuta (2:2).

Luka Jović je načeo Harts kom je dao gol i u Škotskoj, ali u Seriji A nije bio strelac za Fjorentinu od prvog kola.