ITALIJA IDE NA FAJNAL-FOR! Mađarima svaka čast za sve što su pokazali u jakoj grupi! (FOTO)
Detalj sa utakmice Mađarska - Italija, Foto: EPA/Zsolt Szigetvary

LIGA NACIJA!

Goleada u Londonu između Engleske i Nemačke završena je nerešeno 3:3

Objavljeno: 23:44h

Fudbaleri Italije izborili su plasman na fajnal-for Lige nacija, pobedivši u gostima Mađarsku sa 2:0, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe 3 Divizije A Lige nacija.

Strelci za Italiju bili su Đakomo Raspadori u 27. i Federiko Dimarko u 52. minutu.

Italija je završila na prvom mestu u grupi sa 11 bodova, dok je Mađarska na drugom mestu sa bodom manje.

U istoj grupi, Engleska i Nemačka su u Londonu odigrali nerešeno 3:3.

Golove za Englesku postigli su Luk Šou u 72, Mejson Maunt u 75. i Hari Kejn iz penala u 83. minutu, dok su strelci za Nemačku bili Ilkaj Gundogan iz penala u 52. i Kai Harvec u 67. i 87. minutu.

Fudbalska reprezentacija Nemačke, Fudbalska reprezentacija Engleske

Nemačka je takmičenje završila sa sedam osvojenih bodova, dok je Engleska na kraju ostala poslednja na tabeli sa tri boda i u sledećem ciklusu Lige nacija igraće u Diviziji B.

Fudbaleri Finske pobedili su u gostima Crnu Goru sa 2:0, u meču šestog kola Grupe 3 Divizije B Lige nacija.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore, Fudbalska reprezentacija Finske

U istoj grupi, Rumunija je pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 4:1. osna i Hercegovina je od ranije obezbedila prvo mesto u grupi sa 11 bodova i izborila plasman u Diviziju A Lige nacija.

Bugarska je u gostima savladala Severnu Makedoniju sa 2:0, u meču šestog kola Grupe 4 Divizije C Lige nacija. U istoj grupi, Gruzija je na gostujućem terenu pobedila Gibraltar sa 2:1. Gruzija je sa 16 bodova zauzela prvo mesto u grupi i plasirala se u Diviziju B Lige nacija.

Estonija je u gostima pobedila San Marino sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Grupe 2 Divizije D Lige nacija.

Estonija je završila na prvom mestu u grupi sa 12 bodova i u sledećem ciklusu Lige nacija će igrati u Diviziji C. San Marino je na poslednjem, trećem mestu sa sva četiri poraza.