DA LI JE AEK POTPISAO OTKAZ STOLICI? Agonija se nastavlja, Partizanu ostaje još jedna evropska šansa! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - AEK Larnaka, Foto: Starsport©

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 02:01h

Fudbaleri Partizana i AEK-a iz Larnake odigrali su na stadionu u Humskoj nerešeno 2:2, u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Oba gola za crno-bele je postigao Rikardo Gomeš, dok su Kiprani došli do prolaza zahvaljući autogolu Svetozara Markovića i minijaturi Faraža.

Partizan je pokušo da pred više od 10.000 navijača dođe do produžetka, a najbolju priliku imao je preko Kvinsija Meniga, koji je u 76. minutu pogodio stativu.

1 / 3 Foto: Starsport©

Partizan će u plej-ofu za plasman u Ligu konferencija igrati protiv malteškog Hamruna, a susreti su na programu 18. i 25. avgusta.

DRUGO POLUVREME:

90+4' KRAJ UTAKMICE!!!! AEK iz Larnake uspeo je da eliminiše Partizan iz Lige Evrope.

90' Drugo poluvreme produženo je četiri minuta.

87' Lutovac je pokušao, ali je Pirić odbranio udarac.

74' Malo je falilo da Partizan stigne do prednosti, Menig je pogodio stativu.

65' Andrade je stvorio priliku Gomešu koji je šutirao po sredini gola.

64' Izmena u ekipi Partizana. Iz igre izlazi Natho, a na teren je ušao Nemanja Jović.

63' Velika šansa za AEK, na svu sreću ovoga puta Popović je uspeo dobro da interveniše.

56' GOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!! AEK je prelepim golom stigao do novog izjednačenja. Faraž je fantastičnim udarcem matirao nemoćnog Popovića.

53' GOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!! Partizan ponovo vodi. Ekspresni odgovor crno-belih. Dijabate je centrirao posle porodora po desnoj strani, a Gomeš drugi put večeras zatresao mrežu AEK-a.

51' GOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!! AEK je izjednačio rezultat. Đurčo je ušao u kazneni prostor i šutirao pored Filipovića. Lopta je prošla pored nekoliko igrača, a na kraju je Marković skrenuo i smestio u sopstvenu mrežu.

47' Najbolja prilika za tim iz Larnake u dosadašnjem delu utakmice, na svu sreću ostalo je 1:0 za crno-bele.

45' Nastavljena je utakmica u Beogradu.

PRVO POLUVREME:

45+2' Završeno je prvo poluvreme u Beogradu. Partizan je golom Gomeša uspeo da anulira prednost kiparskog tima iz prve utakmice.

45' Igraće se još dva minuta u prvom delu meča.

41' Altman je šutirao sa ivice šesnaesterca, srećom lopta je odletela nekoliko centimetara preko gola.

40' Na stadionu je pristutno 10.802 navijača.

24' GOOOOOOOOLLLLLLLL! Partizan vodi 1:0, a strelac je bio Rikardo Gomeš. Dijabate je pronašao Gomeša, a napadač crno-belih je dobro primio loptu, odlično šutirao i savladao golmana gostiju.

20' Šansa za Partizan. Dijabate je prosledio loptu ka Menigu koji je bio u prilici da ozbiljnije zapreti.

14' Kiprani stalno koriste priliku da prekinu igru. Prekid zbog toga što je golman AEK-a završio na travi trajao je više od dva minuta.

9' Dijabate je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran.

3' Pesma, neprijatna za upravu i dalje traje, ali je zato napravljen i fenomenalan vatromet kao podrška igračima na ovom meču.

1' Počela je utakmica u Beogradu.

FK Partizan, FK AEK, Fudbal

20:50 - Sa tribina stadiona Partizana uoči meča navijači sa svih tribina horski viču "Uprava napolje".

Fudbaleri Partizana u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope dočekuju kiparski AEK iz Larnake.

Trener Partizana Ilija Stolica odredio je tim za revanš sa AEK-om. U timu su dva nova igrača, prvi put na golu je Popović umesto Stevanovića, dok je štopersko mesto zauzeo Marković umesto Saničanina.

SASTAVI TIMOVA:

PARTIZAN: Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Andrade - Natho, Menig, Dijabate - Rikardo. Trener: Ilija Stolica

AEK: Pirić - Rozales, Tomović, Miličević, Garsija - Ojer, Gustavo - Faraž, Tričkovski, Đurčo - Opatundži. Trener: Žoze Luis Oltra.

Podsetimo, u prvoj utakmici na Kipru AEK je slavio sa 2:1. Pobednik ovog okršaja će se za grupnu fazu Lige Evrope boriti sa Dnjeprom, a gubitnik će ići u plej-of za Ligu konferencija.

Pred revanš meč trener Partizana je izjavio:

- Verujem da je bilo vidljivo da smo podigli mnoge stvari u igri i da smo ušli u prvu utakmicu s AEK-om kako treba. Tih pola sata je jedan od putokaza, ali golovi su to što menjaju stvari i tok, njihov prvi gol nas je dosta poremetio, na tom aspektu smo radili da ispravimo. Neće nas čekati slična utakmica kao na Kipru, ali pristup, energija i stav koji smo imali u prvih pola sata na toj utakmici moraju da budu slični.