MOĆNI BAJERN OSVOJIO SUPERKUP NEMAČKE! Ako se po jutru dan poznaje...
Serž Gnabri, Foto: Profimedia

prvi trofej u sezoni

Goleada u Superkupu Nemačke, Bajern se raduje

Objavljeno: 23:14h

Fudbaleri Bajerna pobedom nad Lajpcigom na "Red Bul areni" rezultatom 5:3 (3:0) osvojili su trofej Superkupa Nemačke.

Iako je formacija i nekoliko igrača promenjeno u timu Julijana Nagelsmana, dominacija makar u okvirima nemačkog fudbala je ostala ista.

Sa veoma ofanzivnom formacijom 3-1-4-2, te najvećim pojačanjem Sadiom Maneom u napadu, Bajern je izgledao veoma moćno.

Rezultat je stigao već u 14. minutu kada je Džamal Musijala postigao vodeći pogodak za Bavarce.

Lajpcig je samo tri minuta kasnije postigao gol, tačnije Kristofer Nkunku, ali je poništen zbog ofsajda.

U 31. minutu bilo je 2:0, a prvi gol u zvaničnim utakmicama postigao je Sadio Mane posle odlične akcije i dodavanja Serža Gnabrija.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Bendžamin Pavar je dao treći gol za Bajern i već tada je bilo jasno kome ide trofej Superkupa Nemačke.

Prvi gol za Lajpcig postigao je Marsel Halstenberg u 60. minutu, ali je već posle šest minuta Gnabri vratio tri gola razlike u korist ekipe iz Minhena.

Potom je Maneu poništen gol (kasnije još jedan), a Nkunku je ipak uspeo da se upiše u listu strelaca u 77. minutu, i to iz penala koji je skrivio Pavar.

Lajpcig je u 89. minutu uspeo da napravi dramu, golom za 4:3 koji je dao Dani Olmo, ali nije bilo vremena za bilo šta više od toga.

Zapravo, u osmom minutu nadoknade, kada su svi igrači domaćih krenuli u napad, Liroj Sane je istrčao kontru i prevario Novou i Gulačija za konačnih 5:3.

Sezona u Bundesligi počinje sledećeg vikenda, a Bajern će u petak gostovati Ajntrahtu u Frankfurtu, dok će Lajpcig u nedelju ići na noge Štutgartu.