BAŠ LAGANO! Zvezda se poigravala sa Kolubarom, poluvreme iz snova, pa odrađivanje posla! (VIDEO/FOTO)
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

superliga srbije, 2. kolo

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti uživo u blogu Espresa

Objavljeno: 23:30h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Kolubare sa 5:0, u meču drugog kola Superlige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Aleksandar Katai u devetom i 25, Milan Pavkov u 15. i 22. i Gelor Kanga u 45. minutu.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč i već sredinom prvog poluvremena, golovima Katai i Pavkova rešila pitanje pobednika. U drugom delu, crveno-beli su u slabijem ritmu mirno priveli utakmicu kraju.

1 / 3 Foto: Starsport©

U narednom kolu, Zvezda će gostovati lučanskoj Mladosti, dok će Kolubara dočekati niški Radnički.

DRUGO POLUVREME:

90' KRAJ UTAKMICE!!!! Crvena zvezda ubedljivo je savladala Kolubaru iz Lazarevca 5:0.

86' Crvena zvezda nije iskoristila penal. Lekovićev udarac Popović je uspeo da odbrani.

79' Katai je dobio ovacije prilikom izslaska sa terena. Umesto njega na terenu je Lučić. Stanković vrši i petu izmenu, umesto Rodića na terenu je Stefan Leković.

FK Crvena zvezda

73' Najbolja šansa za Kolubaru na utakmici. Marjanović je raspalio po lopti koja je pogodila prečku gola koji čuva Milan Borjan.

72' Trostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. Izašli su Pavkov, Kangva i Bukari, a u igru su ušli Ohi, Sanogo i Mustafa.

69' Kangva je šutirao, ali je lopta završila tk pored gola.

61' Ivanić je pokušao, ali ovoga puta njegov udarac odbranio je golman gostujuće ekipe iz Lazarevca.

60' Sat vremena igre na stadionu "Rajko Mitić". Zvezda kontroliše igru, ne jurca previše ka golu Kolubare još uvek je isti rezultat kao u prvom poluvremenu.

FK Crvena zvezda, FK Kolubara

56' Prva konkretna šansa u drugom delu meča, Kangva je šutirao preko gola.

46' Nastavljena je utakmica u Beogradu.

PRVO POLUVREME:

45+2' Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda je rasturila tim iz Lazarevca pošto posle prvog dela igre vodi sa ubedljivih 5:0.

45' GOOOOOOOOOLLLLLL!!! Kanga se našao na pravom mestu u šesnaestercu i postigao novi pogodak za Crvenu zvezdu.

35' Bukari je pogodio mrežu Kolubare, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

24' GOOOOOOOOLLLL!!!! Bukari je probio po desnoj strani, uposlio Kataija koji je pogodio mrežu Kolubare za 4:0.

21' GOOOOOOOOLLLL!!!!!! Na asistenciju Mirka Ivanića praznu mrežu rivala je zatresao Milan Pavkov.

16' Katai je raspalio, ali je ovoga puta dobro intervenisao golman Kolubare.

14' GOOOOOOOOOLLLL!!!!!!!!! Centaršut Nikole Stankovića sa desnog boka, sjajno je ispratio Milan Pavkov koji se odlično snašao i upisao u strelce.

12' Kolubara je mogla da uzvrati udarac posle greške Erakovića, ali je istrčao Borjan i sprečio opasnost.

10' GOOOOOOLLL!!!!!!!! Crvena zvezda je iskoristila prvu priliku na utakmici i došla do prednosti. Strelac gola bio je Aleksandar Katai koji je prethodno prihvatio sjajan pas Kangve.

1' Počela je utakmica na najvećem srpskom stadionu.

Crvena zvezda večeras protiv Kolubare (20 časova, Arena sport) ima priliku da već posle dva kola nove Superlige Srbije stekne prednost nad večitim rivalom.

Partizan je juče u vrlo uzbudljivoj utakmici ispustio dva boda protiv Radničkog u Nišu, ili bolje reći spasao jedan golom iz penala u samoj završnici.

Tako se crveno-belima pružila prilika da zasednu na prvo mesto jer su upravo Nišlije savladali u prvom kolu (4:0). Opet su domaćini, Kolubari koja je na startu sezone remizirala 1:1 u Lazarevcu sa Radničkim iz Kragujevca.

Dejan Stanković će meč početi sa dva bonus igrača - Strahinjom Erakovićem i Nikolom Stankovićem, vezistom kog će oprobati na poziciji desnog beka.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan - Rodić, Dragović, Eraković, Stanković - Kanga, Kangva - Ivanić, Bukari, Katai - Pavkov.

Rezerve: Vasiljević, Gobeljić, Leković, Sanogo, Srnić, Nikolić, Motika, Ben, Ibrahim, Lučić, Ohi.

Kolubara: Popović, Bakić, Cvetojević, Filipović, Janković, Kočović, Milojević, Nikolić, Stojanović, Vukušić, Đokić.

Rezerve: Stanivuković, Andrić, Ilić, Kadrić, Lončar, Marjanović, Mladenović, Petronijević, Radovanović Tumbas.

Sudija: Nikola Radaković