BOMBA IZ RUSIJE KOJA SE PAMTI! Od sjaja do zvezda - SAVRŠEN POČETAK MUNDIJALA! (VIDEO)
Aleksandar Kolarov, Foto: Starsport©

na današnji dan

Na današnji dan - Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Kostarike rezultatom 1:0 u prvoj utakmici E grupe na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Srbija se vratila na Mundijal posle osmogodišnje pauze, dok je Kostarika nastupila i četiri godine ranije (2014.) u Brazilu, gde je zabeležila najbolji plasman u istoriji stigavši do četvrtfinala.

Gol za reprezentaciju Srbije u 56. minutu postigao je Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca.

Pet minuta pre kraja utakmice, bio je žestok pritisak Kostarike, ali je utakmica završena pobedom Srbije.

U preostale dve utakmice "Orolovi" su poraženi od Švajcarske i Brzaila.