MINIMALAC KALJARIJA: Ekipa sa Sardinije osvojila zlata vredne bodove!
Fudbaleri Kaljarija, Foto: EPA/Fabio Murru

serija a 32. kolo

Fudbaleri Kaljarija slavili su protiv Sasuola sa 1:0 (1:0), u prvom meču subotnjeg programa 32. kola Serije A.

Reklo bi se da su fudbaleri ekipe sa Sardinije osvojili zlata vredne bodove u borrbi za opstanak, bila im je to šesta pobeda od starta sezone.

Tako su za dodatna tri koraka pobegli najbližoj ekipi iz opasne zone, Đenoi, koja je u petak poražena u Milanu sa 2:0.

Praktično, prvu ozbiljniju situaciju pred golom na utakmici, Kaljari je pretvorio u pobedonosni gol.

Razvan Marin je poslao dubinsku loptu u kazneni prostor, sve je dobro pratio Alesandro Deiola koji je loptu poslao u donji desni ugao.

Tri minuta kasnije Kaljariju, tačnije Žoau Pedru je poništen gol zbog ofsajda posle gledanja VAR snimka.

U drugom delu nije bilo previše uzbuđenja, pa je ekipa sa Sardinije došla do pobede.

U timu Sasuola posle pola godine pauze zbog povrede vratio se Filip Đuričić. On je dobio priliku da uđe na teren u 82. minutu umesto Davidea Fratezija.

Malo je nedostajalo da u šestom minutu nadoknade postigne gol, lopta je prohujala iznad prečke.

U narednom kolu 24. aprila Kaljari gostuje Đenoi, dok dan kasnije Sasuolo dočekuje ekipu Juventusa.