POLA SATA DOVOLJNO! Inter diše za vrat Milanu! Ozbiljno se približio - Srbi bez rešenja!
FK Inter, Foto: Profimeida

serija a

Fudbaleri Intera nastavljaju poteru za gradskim rivalom Milanom u trci za titulu u Seriji A.

"Neroazuri" su kao domaćini bili bolji od Verone u utakmici 31. kola Serije A, 2:0 (2:0).

Tako su izabranici trenera Simonea Inzagija posle trijumfa nad Juventusom u drbiju, vezali drugu pobedu i sada imaju 66 bodova, jedan manje od Milana.

U timu Verone, Darko Lazović je igrao do 82. minuta dok je Ivan Ilić odigrao ceo meč.

Inter je sav posao završio u prvih pola sata utakmice.

1 / 5 Foto: Profimeida

Ivan Perišić je imao ključnu ulogu u pobedi Intera, u 18. minutu je imao priliku da postigne gol, ali zatim se brzo našao u ulozi kreatora.

Prvo je u 22. minutu sjajno centrirao pred gol, sve je pratio Nikolo Barela koji je poslao precizan udarac, lopta se od prečke odbila iza gol crte i to je bilo 1:0.

Osam minuta kasnije, posle kornera i novog centaršuta Perišića, mrežu Verone zatresao je i iskusni Edin Džeko.

Bio je to njegov 13. gol u Seriji A ove sezone i 17. u sezoni u svim takmičenjima.

Do kraja, po šansa na obe strane, najbolju je za Inter imao Danilo D'Ambrosio čiji udarac je golman gostiju skrenuo do stative.