NAPOLI ZASEO NA ČELO, BAR ZA KRATKO: Osimen sa 2 gola doneo PREOKRET i razgalio stadion "Dijego Armando Maradona"!
Viktor Osimen slavi gol sa navijačima Napolija, Foto: EPA/Ciro Fusco

serija a, 30. kolo

Nigerijac je bio igrač utakmice koja mje ostavila Napoli u trci za Skudeto

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na svom terenu ekipu Udinezea sa 2:1, u utakmici 30. kola italijanske Serije A.

Napoli je upisao 19. pobedu u šampionatu i drugi na tabeli sa 63 boda, koliko ima i prvoplasiranili Milan, uz meč više Napolitanaca. Udineze je na 14. poziciji sa 30 osvojenih bodova.

Crno-beli su poveli golom Đerara Deulofeua u 22. minutu, ali je Napoli preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu i upisao sva tri boda. Oba pogotka za domaćina postigao je Viktor Osimen, u 52. i 63. minutu.

Viktor Osimhen, Viktor Osimen, Lućano Spaleti

Udineze je u finišu meča igrao sa igračem manje, pošto je Pablo Mari, pozajmljen iz Arsenala, u 83. minutu minutu dobio crveni karton.

Napoli će u narednom kolu gostovati Atalanti, dok će Udineze na svom terenu odmeriti snage sa Kaljarijem.