ROMA SE POMIRILA SA PORAZOM! Ipak, u nadoknadi vremena stvar se promenila!
Žoze Murinjo, Foto: Epa/ RICCARDO ANTIMIANI

SERIJA A

U okviru 29. kola Serije A, Udineze i Roma su odigrali nerešeno, dok ostale rezultate možete naći u nastavku teksta.

Objavljeno: 20:23h

Izabranici Žozea Murinja nisu uspeli da nastave trijumfalni niz, a osim šanse Tamija Ejbrahama na startu, nisu bili previše opasni po gol koji čuva Silvestri.

Vodeći gol za domaće postigao je Nauel Molina u 15. minutu, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca, nakon odbitka i kornera.

Delovalo je da Roma ne može da izbegne poraz u Udinama, međutim, u nadoknadi vremena, nakon igranja rukom Zegelara u svom kaznenom prostoru, siguran sa bele tačke bio je Lorenco Pelegrini.

1 / 5 Foto: Epa/ RICCARDO ANTIMIANI

Samo bod u ovom kolu osvojila je i Atalanta, koja je na svom terenu remizirala protiv Đenoe (0:0).

Tim iz Bergama je pretio u prvom poluvremenu, Đenoa je uzvratila u drugom, ali golova nije bilo.

Inače, ovo je sedmi uzastopni remi Đenoe, čime je izjednačen rekord Intera, koji je toliko nerešenih utakmica u nizu odigrao pod Robertom Mančinijem u jesen 2004. godine.

Atalanta je šesta na tabeli sa 47 bodova, ima jedan manje od Rome, dok je Đenoa pretposlednja sa 19 poena i od mirne luke je deli šest bodova.

Serija A, 29. kolo Fiorentina – Bolonja 1:0 (0:0) Verona – Napoli 1:2 (0:1) Udineze – Roma 1:1 (1:0) Atalanta – Đenoa 0:0

Subota Specija – Kaljari 2:0 (0:0) Salernitana – Sasuolo 2:2 (1:2) Sampdorija – Juventus 1:3 (0:2) Milan – Empoli (1:0)