DA JE MAKAR JEDAN BIO REGULARAN! Zvezda se sa velikim zaostatkom vraća iz Glazgova! (VIDEO/FOTO)
Kanga na meču Crvena zvezda - Glazgov Rendžersa, Foto: EPA/Robert Perry

liga evrope, osmina finala

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 23:11h

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u Glazgovu od Rendžersa 3:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.

Prvi gol na utakmici već u trećem minutu postigao je igrač Zvezde Aleksandar Katai, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Rendžers je poveo u 11. minutu golom Džejmsa Tavernijea iz jedanaesterca. Sudija je dosudio penal nakon što je putem VAR tehnologije proveravan start Slavoljuba Srnića na Rajanu Kentu. Dva minuta kasnije ponovo je mrežu zatresao Katai, ali je ponovo posle VAR tehnologije dosudjeno da je napadač bio u ofsajdu pa je pogodak poništen.

Škotski tim stekao je dva gola prednosti u 15. minutu golom Alfreda Morelosa posle loše intervencije odbrane crveno-belih. U 23. minutu dosuđen je jedanaesterac za Zvezdu posle prekršaja Rajana Džeka na Mirku Ivaniću. Udarac sa 11 metara izveo je Aleksandar Katai, a golman Rendžersa Alan Mekgregor je dobro odbranio.

1 / 7 Foto: EPA/Robert Perry

U 51. minutu treći gol za Rendžers postigao je Leon Balogun, kada je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera. Zvezda je u 72. minutu imala sjajnu priliku kada je Gelor Kanga pogodio prečku. U 85. minutu ponovo je zbog ofsajda poništen gol Zvezde, kada je strelac bio Ben.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Beogradu.

90+3' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Crvena zvezda izgubila je od Glazgov Rendžersa 3:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope. Revanš meč igra se za sedam dana u Beogradu.

90' Igraće se još tri minuta.

84' Zvezda ponovo trese mrežu, ali opet iz ofsajda. Sada je Ben nažalost bio u ofsajdu.

72' Kanga je raspalio po lopti, ali je prečka zaustavila udarac.

71' Pićini je izašao iz igre, a na teren je ušao Gajić.

63' Ben je pokušao iz teške situacije, ali je lopta završila u korneru.

61' Dejan Stanković pravi dvostruku izmenu. Pavkov i Ben ulaze u igru umesto Ohija i Bena.

51' GOOOOOOOOLLLLLL!!!!!! Balogun je bio najviši u skoku i uspeo da savlada Borjana.

46' Nastavljen je susret u Glazgovu.

DRUGO POLUVREME:

45+5' Kraj prvog poluvremena.

45+3' Ohi je bio u prlici, odbranio je Mekgregor. Čak i da je pogodio mrežu gol bi bio poništen zbog ofsajda u kome se našao fudbaler Crvene zvezde.

45' Morelos je šutirao iz daljine odbranio je Borjan. Igraće se još pet minuta u prvom poluvremenu.

42' Ohi je bio u prilici da smanji rezultat, ali nije bio precizan.

41' Dobra prilika za domaći tim. Kamara je šutirao preko gola.

34' Kent je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

28' Aribo je žestoko startovao, oborio Kangu i sasvim zasluženo dobio žuti karton.

24' PROMAŠEN PENAL !!!!!!!!!!!! Mekgregor je odbranio jedanaesterac Kataiju.

23' Katai je oboren u kaznenom prostoru, Crvena zvezda ima šansu da smanji prednost iz penala.

15' GOOOOOOOOOLLLLL!!!!! Crvena zvezda sada ima veliki zaostatak. Loše je reagovao Eraković i praktično spremio zicer Morelosu.

12' Katai je pogodio mrežu, ali je i ovaj Zvezdin gol poništen zbog ofsajda.

11' GOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Rendžers vodi 1:0. Tavernije je bio strelac iz penala.

Džejms Tavernijer, Rendžers

9' Penal za ekipu Glazgov Rendžersa posle faula Slavoljuba Srnića.

3' Zvezda je pogodila mrežu posle kobinacije Ivanića i Kataija, ali je gol poništen zbog ofsajda.

1' Počela je utakmica u Glazgovu.

PRVO POLUVREME:

FK Crvena zvezda gostuje Rendžersu od 21 čas u novoj velikoj evropskoj utakmici, u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Crveno-beli su do ove runde prošli direktno, odnosno osvajanjem prvog mesta u grupi ispred Brage, Mitjilenda i Ludogoreca.

Rendžers je bio drugi u grupi sa Lionom, pa je šokantno izbacio Dortmund ukupnim rezultatom 6:4.

Milan Pavkov, Borna Barišić, Rendžers

I jedni i drugi kaskaju za večitim rivalima u borbi za odbranu titule - Zvezda dva boda za Partizanom, Rendžers tri za Seltikom.

Koliko su blistali protiv Olimpika, toliko su "Džersi" bili neubedjivi u Premijer ligi Škotske pa možda zbog toga navijači crveno-belih veruju u pozitivan rezuiltat večeras, bar tako pokazuje anketa Espresa.

Pamte se dueli ova dva kluba iz 1990, ali i iz 2007. kada je današnji golman domaćina Alan MekGregor takođe bio akter. Sada ima 40 godina.

Bivši igrač oba kluba, Dragan Mladenović, istakao je za Espreso da Zvezda definitivno može da prođe dalje.

Šampion Škotske će na svom "Ajbroksu" imati jaku podršku - bukvalno - u vidu zvanično najjačeg čoveka sveta, Toma Stoltona.

Iskusni vezista Stiven Dejvis meč će preskočiti zbog povrede, dok bi Aron Remzi trebalo da isti počne sa klupe. Već neko vreme nema povređenog Janisa Hađija.

Dejan Stanković nema kadrovskih problema i sa najjačim timom napada "Policajce". Od ranije je povređen Veljko Nikolić.

- Uvek smo se bazirali i čitali protivnicima, po njemu se adaptirali, da li će to biti ofanzivno ili defanzivno, nebitno je. Kad god budemo imali priliku da izađemo visoko, uradićemo to, a kada budemo morali da stanemo u blok, staćemo. U igri su nam svi rezultati. Napravili smo ogroman iskorak u Evropi. Ovo je premija za naš klub, igrače i navijače. Straha sigurno neć biti i kad god budemo mogli da napadnemo visoko, to ćemo uraditi - rekao je Stanković pred duel.

SASTAVI

Rendžers: Mekgregor – Tavanije, Goldson, Balogun, Bejsi – Džek, Lundstram, Aribo, Kamara, Kent – Morelos

Zvezda: Borjan – Pičini, Dragović, Eraković, Rodić – Sanogo, Srnić, Kanga – Ivanić, Katai, Ohi.

Sudija: Serdar Gezubujuk (Holandija)