Slavlje fudbalera Vest Hema, Foto: EPA/MARTIN DIVISEK

FINALE LIGE KONFERENCIJA

BOVEN U 90. MINUTU ZA EVROPSKI TROFEJ VEST HEMA! Slavlje "čekićara" u Pragu protiv Fiorentine (VIDEO/FOTO)

Tok meča možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 07.06.2023. 23:31h > 00:29h
22:11h

46. minut - Luka Jović izašao je iz igre, zamenio ga je Artur Kabral.

Izmena: 22:14h
21:46h

45+4. minut - PONIŠTEN GOL LUKI JOVIĆU! Usledila je VAR provera i potvrđen je ofsajd za kraj prvog poluvremena - 0:0.

Luka Jović na finalu Lige konferencijafoto: EPA/MARTIN DIVISEK

Srbin je glavom posle odbijene lopte šutirao i savladao Arelou, a tada je dobio i udarac, pa mu je ukazana medicinska pomoć.

Ukazivanje pomoći Luki Jovićufoto: EPA/MARTIN DIVISEK
Izmena: 22:09h
21:42h

41. minut - Prva greška glavnog sudije i poklon korner za Vest Hem. Posle prvog udarca iz ugla, sigurna intervencija Nikole Milenkovića.

21:33h

33. minut - Krvari Kristijano Biragi, kapiten Fiorentine nakon što je pogođen upaljačem od strane navijača Vest Hema kod izvođenja kornera.

Kristijano Biragi sa čalmom na glavifoto: EPA/Filip Singer

Sudija Karlos Del Sero Grande predao je delegatu sporni predmet, a levi bek igraće ostatak meča sa čalmom oko glave.

Izmena: 22:11h
21:30h

31. minut - Žuti karton za Benramu zbog simuliranja.

Detalj sa finala Lige konferencijafoto: EPA/Filip Singer
21:26h

26. minut - Izveo je korner kapiten Biragi, a pokušao je glavom Nikola Milenković, ali lopta ide preko gola.

21:23h

20. minut - Oprobao je šut Luka Jović u šesnaestercu "čekićara," ali ga je izblokirao Agerd.

21:10h

13. minut - Dočekao je loptu Deklan Rajs, kapiten Vest Hema na ivici kaznenog prostora i šutirao, ali pored gola.

21:01h

4. minut - Pao je Gonzalez posle udarca u kaznenom prostoru, ali glavni sudija Karlos Del Sero Grande nije pokazao na penal i nije pogrešio.

20:57h

1. minut - Utakmica u Pragu je počela.

20:56h
20:38h

Luka Jović ima priliku da osvoji evropski trofej drugu godinu zaredom.

Reprezentativac Srbije prošle godine bio je najbolji u Ligi šampiona sa Real Madridom.

Izmena: 20:53h
20:01h

Poznate su startne postave za koje su se odlučili treneri Vinćenco Italijano i Dejvid Mojes.

Fiorentina (4-3-3): Teraćano - Dodo, Milenković, Ranijeri, Biragi (kapiten) - Bonaventura, Amrabat, Mandragora - Gonzalez, Jović i Kuame.

Vest Hem (4-3-3): Areloa - Coufal, Zuma, Agerd, Palmijeri - Souček, Rajs (kapiten), Paketa - Boven, Antonio i Benrama.

Izmena: 22:12h
19:49h

Fudbaleri Fiorentine i Vest Hem junajteda od 21 čas igraju finale Lige konferencija na stadionu Eden arena u Pragu.

U prestonici Češke, italijanski tim ima priliku da osvoji prvi evropski trofej posle 62 godine, a engleska ekipa posle 24 godine.

Trojica Srba u dresu "viole" mogu do pehara, a to su Nikola Milenković, Luka Jović i Aleksa Terzić.

"Ljubičasti" su sezonu u Seriji A završili kao osmi, a "čekićari" na 14. poziciji Premijer lige i osvajanjem trofeja obezbediće grupnu fazu Lige Evrope.

Izmena: 21:01h