Detalj sa večitog derbija, Foto: Starsport©

SUMRAK ZVEZDE I VELIKI PREOKRET PARTIZANA! Crno-beli od -14 do +11! (VIDEO/FOTO)

Tok utakmice možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 13.03.2023. 22:55h
21:01h

12. minut - Petrušev trojka! Lesor nije pogodio za dva, ali je bio oba puta precizan sa penala. Nema trojke Vildose. Dobrić 2+1 - 15:30.

20:53h

10. minut - Četiri šuta Crvene zvezde u jednom posedu, ali bez poena.

Bez poena Lesora i trojka Markovića. Ponovo polovičan Lesor sa penala.

Vildosa je promašio šut za tri poena, ofanzivan skok Bentila i faul Papetrua.

Detalj sa večitog derbijafoto: Starsport©

Bentil 2/2 sa linije penala. Opet polovičan Lesor sa linije penala.

Kraj prve četvrtine: Partizan - Crvena zvezda 13:24.

20:44h

8. minut - Trojka Kampaco! Potom promašaj Lesora i faul za 2/2 Kampaca linije penala. Tajm-aut Željko Obradović pri rezultatu 6:17 za goste!

Nema poena Egzuma ispod koša, a potom odlična kontra pas Kampaca za dva poena Bentila. Egzum 1/2 sa linije penala.

Panter za dva i tajm-aut Duška Ivanovića - 9:19. Neuspešan napad Zvezde, Egzum 2/2 sa linije penala - 11:19.

20:39h

6. minut - Ofanzivan skok Bentila i dva poena posle promašene trojke Nedovića. Još jedna promašena trojka Partizana, sada Trifunović.

Ponovo Bentila za dva poena za 10:5 u korist gostiju. Nije bio precizan Panter za dva, a treću ličnu grešku zaradio je Alen Smailagić.

Kampaco 2/2 sa linije penala, a Lesor 1/2 - 6:12.

20:35h

4. minut - Trojka Ledeja! Promašio je trojku Nedović, potom se snašao Lazarević i pogodio za dva.

Ostao je sam Ledej, ponovo šutnuo za tri, ali ovoga puta promašio. Kampaco ponovo 2/2 sa linije penala.

Nema trojke Madara, a potom ni Kampaca iz kornera. Ponovo maši trojku Madar - 5:6.

20:29h

2. minut - Izgubio je loptu Partizan, a faul napravio Madar. Bentil neprecizan iz okreta za dva poena. Smailagić za dva poena ispod koša.

Kampaco 2/2 sa linije penala posle faula Smailagića. Odličan Martin u odbrani posle naleta Jama Madara - 2:2.

17:17h

Košarkaši Partizana večeras od 20:30 dočekaće Crvenu zvezdu u beogradskoj Areni u 21. kolu ABA lige.

Ovo će biti peti večiti derbi ove sezone, a crveno-beli vode 3:1 posle polufinala Kupa Radivoja Koraća u kom su slavili preokretom 83:75.

Detalj sa polufinala Kupa Radivoja Koraćafoto: Starsport/Peđa Milosavljević

Pre meča u Nišu, u prvom delu regionalnog takmičenja, klub sa Malog Kalemegdana bio je bolji 90:74.

Potom se radovao u Evroligi u beogradskoj Areni 76:73, ali su crno-beli upisali prvi trijumf u drugom delu elitnog takmičenja 79:78 u Pioniru.

Izmena: 19:51h