Košarkaši Crvene zvezde slave trofej Kupa Radivoja Koraća, Foto: Starsport©

KUP RADIVOJA KORAĆA, FINALE

ZVEZDA OSVOJILA 9. KUP KORAĆA: Dobrić i Nedović RAZNELI nemoćnu Megu! (VIDEO/FOTO)

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 18.02.2023. 23:02h > 01:04h
21:34h

14' Petrušev je pogodio, a Crvena zvezda je prvi put stigla do dvocifrene prednosti 37:26.

21:32h

13' Mitrović je sjajan pod košem Mege 33:26.

21:28h

DRUGA ČETVRTINA:

11' Crvena zvezda serijom 5:0 otvara drugi deo igre i stiže do prednosti 27:23.

21:24h

10' Kraj prve četvrtine. Mega je sjajnom serijom uspela da preokrene i završi prvi deo igre u svoju korist 22:23.

21:22h

9' Mega je u seriji 6:0, smanjena je prednost Crvene zvezde 22:21.

21:13h

8' Nedović je ušao u seriju pogodaka za tri poena tako da Crvena zvezda sada ima prednost 22:15.

21:11h

6' Dobrić donosi prednost Zvezdi 14:12.

21:08h

5' Posle prvih pet minuta igre na semaforu stoji nerešen rezultat 12:12.

21:04h

3' Kazalon zakucava, Mega prvi put vodi 6:8.

21:01h

PRVA ČETVRTINA:

1' Počelo je finale u Nišu, a prve poene posle greške igrača Mege postigao je Luka Vildisa 2:0.

20:55h

U toku je predstavljanje timova.

20:34h

REČI TRENERA PRED FINALE:

Duško Ivanović, trener Crvene zvezde je rekao da je njegov tim došao sa jasnim ciljem u Niš, a to je da u autobus za Beograd spakuju i Žućkovu levicu. - Rekao sam igračima još pre kupa da smo došli da pobedimo tri utakmice. Ovo je bila druga, sutra nas čeka treća. Najbitnije je da igrači imaju to u glavi, da ostaje - još jedan meč za trofej. Znamo dobro Megu, utakmica traje 40 minuta, moramo da budemo koncentrisani. Imamo malo vremena, ali spremićemo utakmicu. Ništa nije gotovo, oni su pokazali večeras da su dobra ekipa, gubili su od FMP i onda su okrenuli. Talentovana, mlada ekipa - rekao je Ivanović.

Njegov kolega na klupi Mege Marko Barać, pre nego je saznao konkrento ime rivala u finalu, poručio je da to i nije bitno kada se sastaju "večit" i da samo želi da njegov tim uživa u ovom duelu. - Žeilm da uživam i da ovaj prelepi turnir dobije jednu sjajnu utakmicu, sjajnu košarku i ko god da bude protivnik, želim da moji momci uživaju i da igraju dobru utakmicu - rekao je Barać.

20:26h

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Mege u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Crvena zvezda je do finala stigla laganom pobedom nad Borcem i u polufinalu u dramatičnoj utakmici nad večitim rivalom Partizanom.

Sa druge strane Mega je savladala Vojvodinu u četvrtfinalu, a polufinalu nakon velikog preokreta i FMP.

U poslednjem međusobnom duelu, crveno-beli su bili više nego ubedljivi u Pioniru kada su slavili sa 92:58, a Mega je u poslednjih deset okršaja dva puta uspela da izvojeva pobedu.

Izmena: 20:40h