ČUDESAN PREOKRET ZVEZDE, PARTIZAN SAMO STAO: Crveno-beli u finalu Kupa posle BURNOG derbija u "Čairu"! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa košarkaškog večitog derbija, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

VELIKI DUEL

Objavljeno: 02:15h
Završeno
23:37h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan u polufinalu Kupa Radivoja Koraća rezultatom 83:75.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Luka Vildosa sa 15 poena, dok su po 14 dodali Filip Petrušev i Nemanja Nedović.

U ekipi Partizana 19 poena postigao je Naneli, 16 je dodao Ledej, Matijas Lesor je ubeležio dabl-dabl sa 13 poena i 12 skokova, dok je Kevin Panter brojao do 12.

Crvena zvezda će se u finalu u subotu od 21 čas sastati sa Megom koja je u prvom duelu savladala FMP.

23:29h

40' Veliki sukob igrača na terenu. Visoke tenzije na samom kraju derbija, Lesor je pobesneo na Vildosu, ali je na kraju sprečen neki veći incident.

KRAJ UTAKMICE!!!!!! Crvena zvezda plasirala se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto je u polufinalu savladala ekipu Partizana 83:75.

23:24h

39' Bentil pogađa uz faul 73:82.

23:21h

37' Trojka Pantera, Partizan se vraća 73:77. Očekuje nas velika drama u poslednja dva minuta susreta.

23:15h

35' Mitrović zakucava i povećava prednost Crvene zvezde 64:75, minut odmora traži Željko Obradović.

23:11h

33' Posle duge pauze nastavljena je utakmica, a prvi koš postigao je Lesor i smanjio rezultat 62:69.

23:05h

Branko Lazić i Danilo Anđušić su se obratili navijačima i zamolili ih da više ne ubacuju predmete. Ukoliko se neredi ponove utakmica će biti u potpunosti prekunuta.

22:43h

33' Trojka Nedovića za najveću prednost Crvene zvezde 60:69, minut odmora mora da zatraži trener Partizana. Sudije su napustile teren i otišle u svlačionicu.

KK Crvena zvezda, KK Partizan
22:41h

32' Još jedan kratak prekid utakmice, Anđušić se obratio pristalicama Partizana.

22:37h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Zvezda jako otvara poslednju četvrtinu i povećava prednost 60:64.

22:33h

30' Trojka Petruševa, Crvena zvezda sada vodi 58:59. Potpuni preokret posle tri četvrtine, sledi velike drama u poslednjem delu susreta.

22:31h

28' Petrušev je pogodio dva penala 58:54.

22:20h

27' Vildosa nastaclja da rešeta koš Partizana 54:50.  Kratak prekid meča, Delije vređaju Željka Obradovića, Grobari su stali u odbranu svog trenera.

22:14h

24' Vildosa je postigao trojku, Zvezda se potpuno vratila u igru, Partizan vodi 50:45.

22:12h

23' Kampaco je smanjio trojkom na 47:40.