superliga srbije, 22. kolo

ZVEZDA SE IGRALA NA "KROVU": Šest komada u mreži Voždovca, sve je bilo gotovo posle 10 minuta! (VIDEO)

Objavljeno: 11.02.2023. 15:50h > 15:55h

Crvena zvezda je vrlo ubedljivo savladala Voždovac kao gost u okviru 22. kola Superlige Srbije - 6:0 (3:0).

Utakmicu je prelomio detalj iz 10. minuta kada je štoper domaćih Mateja Đorđević sa leđa povukao Aleksandra Pešića pred petercem a arbitar Dejan Trifković je pokazao na belu tačku.

Najpre je dodelio žuti karton štoperu Voždovca, ali je potom pozvan iz VAR sobe da pogleda snimak. Ubrzo se vratio i ipak isključio Đorđevića jer je prekršajem sprečio neposrednu gol-šansu.

Penal je vrlo precizno izveo Gelor Kanga, koji je i "otvorio" odbranu domaćih pasom za Viga u ključnoj akciji.

Nedugo zatim, Zvezda je iskoristila igrača više golom Osmana Bukarija za 2:0 već u 19. minutu.

A u 24. minutu, Ivanić je proigrao Kataija za 3:0.

Aleks Vigo je postigao svoj prvi superligaški gol za crveno-bele u 63. minutu.

"Petarda" je pukla u 75. kada je Kings Kangva bio strelac.