PENAL, VAR, PA CRVENI KARTON: Zvezda već vodi 3:0 na stadionu Voždovca! (VIDEO)
Mirko Ivanić (sa loptom), Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

rešeno

Brzo su crveno-beli iskoristili igrača više

Objavljeno: 15:08h

Crvena zvezda je povela 1:0 na gostovanju Voždovcu u 22. kolu Superlige Srbije, ali stekla je ne samo gol, već i igrača više posle situacije koja je verovatno prelomila meč.

U napadu Zvezde u 10. minutu lopta je stigla na desni bok do Aleksa Viga koji je poslao centaršut kroz peterac ka Aleksandru Pešiću. Napadača aktuelnog šampiona sa leđa je povukao Mateja Đorđević i arbitar Trifković je pokazao na belu tačku.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Najpre je dodelio žuti karton štoperu voždovca, ali je potom pozvan iz VAR sobe da pogleda snimak. Ubrzo se vratio i ipak isključio Đorđevića jer je prekršajem sprečio neposrednu gol-šansu.

Penal je vrlo precizno izveo Gelor Kanga, koji je i "otvorio" odbranu domaćih pasom za Viga u ključnoj akciji.

Nedugo zatim, Zvezda je iskoristila igrača više golom Osmana Bukarija za 2:0 već u 19. minutu.

A u 24. minutu, Ivanić je proigrao Kataija za 3:0...