Aleksandar Katai, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

mašina

KATAI OSTAVIO BENA I UŠAO U TOP 10 ZVEZDINIH STRELACA: "Magiko" piše istoriju! (VIDEO)

Samo devet legendi Zvezde se sada nalazi ispred Kataija

Objavljeno: 16.07.2022. 21:07h > 21:24h

Fudbaleri Crvene zvezde "demoliraju" Kolubaru u utakmici 2. kola Superlige Srbije. Na poluvremenu je već 5:0.

Tekstualni prenos utakmice možete pratiti na blogu Espresa.

Sa dva gola se istakao i Aleksandar Katai, koji se upisao u strelce prvo u 9. minutu, a potom i u 25. minutu susreta, čime je stigao do 84. i 85. gola u dresu Crvene zvezde i ušao u odabrano društvo najboljih strelaca tima sa Marakane.

Samo devet igrača se sada nalazi ispred Kataija kada je reč o broju pogodaka koje su postigli za Zvezdu.

Najbolji je legendarni Bora Kostić sa 230 pogodaka, a na podijumu su još Dragan Džajić sa 155 golova i Dušan Savić koji je 149 puta matirao rivale u crveno-belom dresu.

Slede: Zoran Filipović (138), Kosta Tomašević (137), Vojin Lazarević (134), Darko Pančev (116), Rajko Mitić (109) i Mihajlo Pjanović (92).

Vrlo je izvesno da će Aleksandar Katai uskoro izbiti na deveto mesto ove liste, a preostaje da se vidi dokle bi mogao da "dogura".

Na jedanaestom mestu je ostao još jedan igrač iz ove Zvezdine generacije, El Fardu Ben (82).