finale kls!

ZVEZDA PONIZILA FMP! Stotka crveno-belih u prvom meču, novi trofej na vidiku!

Nemilosrdna Crvena zvezda umalo slavila sa 40 razlike

Objavljeno: 17.06.2022. 20:36h > 20:45h

Košarkaši Crvene zvezde su rutinski slavili u prvom meču finala KLS protiv ekipe FMP-a rezultatom 110:71.

Izabranici Dejana Radonjića su krenuli furiozno od samog starta, a prepoznatljiva odbrana je funkcionisala kako treba, pa je FMP bio u velikim prblemima.

Zvezda je u potpunosti razbila tim FMP-a u završnici prvog poluvremena i trojkom Ognjena Dobrića sa zvukom sirene stekla čak 24 poena razlike.

Već je tada bilo jasno u kom smeru će otići ovaj meč.

Činilo se da se tim iz Železnika konsolidovao i vratio u boljem raspoloženju sa odmora, ali to je bilo kratkog daha.

Crveno-beli su nastavili da dominiraju u odbrani i napadu, a ubedljivu partiju je pokvarila povreda Ostina Holinsa u trećoj četvrtini. Amerikanac nije mogao sam da napusti teren, izašao je uz pomoć saigrača, ali je ostao na klupi do kraja meča, što je ohrabrujuće.

Prednost je samo rasla, a šampion ABA lige je meč završio sa preko 30 poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Ognjen Kuzmiš sa 17 poena i 7 skokova, pratio ga je Dobrić sa 14 i Ivanović sa 13. Sa druge strane u FMP-u je Tasić bio izuzetno raspoložen sa 19 poena, Nerandžić je im ao 17, a Radonjić 14.

Druga utakmica finalne serije biće odigrana u Železniku, u nedelju od 20.00.