DIJANA HRKALOVIĆ TRAŽI DA SE BRANI SA SLOBODE! Pogledajte šta stoji u njenoj žalbi
Dijana Hrkalović, Foto: Zorana Jevtić

šok

DIJANA HRKALOVIĆ TRAŽI DA SE BRANI SA SLOBODE! Pogledajte šta stoji u njenoj žalbi

Inače, bivša državna sekretarka će se, kako se navodi, ponovo izjasniti kada bude videla dokaze

Objavljeno:

Advokatski tim Dijane Hrkalović, bivše državne sekretarke u Ministarstvu unutrašnjih poslova, uložio je danas žalbu na rešenje kojim joj je u petak uveče određen pritvor do 30 dana, kojom traži da joj pritvor bude ukine i omogući joj se odbrana sa slobode.

O žalbi će odlučivati krivično vanpretresno veće Posebnog odeljenja Višeg suda u Beogradu (Specijalni sud).

Dijani je određen pritvor zbog opsnosti od uticanja na svedoke, a kako su svi svedoci aktivni policijski službenici, ovaj razlog za pritvor je, prema stavu jednog od njenih branilaca Ahmed Delimeđac, apsurdan.

Velja, ubistvo na šinama

- To da ona utiče na aktivne policajce je isto kao kad bi joj se pritvor odredio da ne bi mogla da utiče na sudiju ili tužioca - rekao je Ahmed Delimeđac za Blic.

Reč je o devet policajaca koji su predloženi u slučaju Dejana Milenkovića Bagzija koji se tereti za zloupotrebu službenog položaja.

Podsetimo, Dijana se krivičnom prijavom tereti da je uticala na načelnika odeljenja za specijalne istražne metode Dejana Milenkovića da ne dostavi na vreme telefonske izveštaje tužilaštvu u vezi sa ubistvom Vlastimira Miloševića, poznatom kao "ubistvo na šinama", za koje je bio optužen, a kasnije pravosnažno oslobođen Veljko Belivuk.

Ovi izveštaji, navodi Delimeđac, nemaju veze sa DNK analizama, kako su pojedini naveli.

Dijana Hrkalović je, podsetimo, negirala sve na saslušanju u tužilaštvu. Ona se tereti za krivično delo trgovina uticajem, a Milenković za krivično delo zloupotreba službenog položaja.

Uhapšena u petak, 15. oktobra, nakon zajedničkog rada Tužilaštva i Sektora unutrašnje kontrole MUP-a i iste noći joj je određen pritvor, dok se Milenković brani sa slobode.

Inače, bivša državna sekretarka će se, kako se navodi, ponovo izjasniti kada bude videla dokaze.

Podsetimo, krivična prijava tereti i Bagzija Milenkovića za zloupotrebu službenog položaja.

Dejan Milenković, zvani Bagzi, bivši je načelnik Službe za specijalne istražne metode Uprave kriminalističke policije MUP Srbije.

Bio je jedan od najbližih saradnika Dijane Hrkalović i jedan od vođa policijske radne grupe "Mangusta", za koju se sada veruje da je iskorišćena za nelegalno prisluškivanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegove porodice.

Sve informacije koje su na taj način skupljene radom "Manguste" su preko Bagzija Milenkovića završavale na stolu Dijane Hrkalović.

Ona je oformila pomenutu ozloglašenu grupu dok je bila na vrhuncu svoje moći u MUP. Grupom su, kako je "Blic" prvi pisao, osim nje, upravljali Coka Damnjanović i Nikola Begović, šef odseka u Službi za specijalne istražne metode. Na kraju se ispostavilo da je "Mangusta" služila za najprljavije moguće poslove među kojima je bilo prisluškivanje Aleksandra Vučića. Ovoj grupi se "na dušu" stavlja i tužna sudbina inspektora Dejana Jovića.

Ubistvo na tramvajskim šinama

Podsetimo, karatista Vlastimir Milošević ubijen je 30. januara 2017. godine ispred zgrade u kojoj je stanovao. U vezi sa ovim zločinom je posle samo nekoliko dana uhapšen Veljko Belivuk i osumnjičen da je počinio ubistvo, što je i pisalo u krivičnoj prijavi koju je policija protiv njega podnela.

Posle šest meseci istrage, tužilaštvo ga je pod čudnim okolnostima optužilo samo za pomaganje u zločinu, da bi posle suđenja bio oslobođen krivice.

Kako je došlo do ovakvog preokreta i dalje nije sasvim jasno. Verzija koja je plasirana na suđenju je da DNK trag, nađen na automobilu korišćenom prilikom ubistva, nije bio potpun, pa samim tim ni dovoljan za osuđujuću presudu. Takođe, DNK nađen na kapiji ulaza u kojem je stanovao Milošević je navodno bio "kontaminiran".

Na suđenju Belivuku i Miljkoviću svedočila je veštakinja Milica Keckarević Marković koja je rekla da je došlo do nesporazuma u komunikaciji s policijom i da Belivukov trag nikad nije nađen na kapiji. Ova tvrdnja bila je dovoljna da Belivuk bude oslobođen. Nakon toga, počeo je uspon Velje Nevolje u beogradskom podzemlju što je kasnije dovelo do više ubistava koje je, kako se sumnja, počinila njegova kriminalna grupa.

(Espreso/Blic)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.