ĐOKOVIĆ NE MOŽE SVE SAM: Srbija zaustavljena u polufinalu, sledi ozbiljna analiza (FOTO/VIDEO)

SAČEKAĆEMO MAKAR JOŠ GODINU DANA

Kompletan tok trajanja ovog meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 01:35h

Teniska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Dejvis kupa u Madridu, pošto je u polufinalu izgubila od Hrvatske sa 2:1 u pobedama.

Odlučujući poen Hrvatskoj doneo je prvi dubl sveta Nikola Mektić i Mate Pavić, koji su bili bolji od Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića sa 2:0 po setovima je bilo 7:5, 6:1.

Dejvis kup reprezentacija Srbije, Dejvis kup reprezentacija Hrvatske

Hrvatska je ranije danas povela nakon što je Borna Gojo pobedio Dušana Lajovića, a Srbija je izjednačila pobedom Novaka Đokovića protiv Marina Čilića. U drugom polufinalu u subotu igraju Rusija i Nemačka.

ĐOKOVIĆ/KRAJINOVIĆ - MEKTIĆ/PAVIĆ 0:2

1:6 - KRAJ MEČA!!!!!!!! Hrvatska se plasirala u finale Dejvis kupa.

1:5 - BREEEEEEEEJK!!!!! Nova brejk prilika za hrvatski dubl. I ova je iskorišćena, Hrvatska je na gem od finala Dejvis kupa.

1:4 - Imali su dosta sreće hrvatski teniseri pri rezultatu 30:30 i stigli do gem lopte koju su iskoristili.

1:3 - BREEEEEEEJK!!!! Hrvatski dubl stiže do dve brejk prilike 15:40, koristi prvu šansu i oduzima servis srpskom dublu.

1:2 - Srbija je u ovom gemu imala 0:30, ali se Hrvatska izvukla i ponovo vodi.

1:1 - Ne posustaje Đoković sa servisima, Srbija bez izgubljenog poena stiže do izjednačenja.

0:1 - Hrvatski dubl stiže do prveog gema.

DRUGI SET:

5:7 - BREEEEEEJK!!!!!!!! Hrvatska koristi šansu, oduzoma servis i osvaja prvi set.

5:6 - Izgubili su prvi poen u gemu, ali do kraja nisu strepeli, hrvatski dubl je obezbedio taj-brejk.

5:5 - Srbija prepušta samo jedan poen protivniku, nastavlja se neizvesnost u prvom setu.

4:5 - Hrvatska je na gem od osvajanja seta, Đoković servira kako bi srpski dubl ostao u prvom setu.

4:4 - Hrvatski dubl je imao brejk priliku koju nije iskoristio. Proradio je servis Krajinoviću kada je bilo potrebno.

Novak Đoković, Filip Krajinović

3:4 - Hrvatska još uvek ima prednost, a srpski dubl u narednom gemu servira sa novim loptama.

3:3 - Imala je Srbija 40:0, ali je Hrvatska stigla do izjednačenja 40:40. Ipak zahvaljujući dobrim servisima Đokovića, srpski dubl osvaja gem.

2:3 - Izbacuje Novak loptu u aut, Hrvatska osvaja novi gem.

2:2 - Srbija prepušta samo jedan poen i stiže do izjednačenja.

1:2 - Prvim as udarcem u susretu Hrvatska dolazi do novog gema.

1:1 - Hrvati su imali četiri brejk prilike koje nisu iskoristili. Zahvaljujući sjajnim servisima Novaka Đokovića, srpski dubl stigao je do izjednačenja.

0:1 - Hrvatski dubl je osvojio uvodni gem u meču.

PRVI SET:

Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je protiv Hrvatske na 1:1 u polufinalu Dejvis kupa u Madridu, pošto je Novak Đoković pobedio Marina Čilića posle dva seta, 6:4, 6:2.

Prvi teniser sveta pobedio je 30. igrača sveta posle sat i 40 minuta. Hrvatska je ranije danas povela protiv Srbije nakon što je Borna Gojo pobedio Dušana Lajovića.

Pobednika duela odlučiće meč dublova, a na terenu će opet biti Novak Đoković, ali u paru sa Filipom Krajinovićem. Naspram njih će biti prvi dubl sveta - Mektić/Pavić.

NOVAK ĐOKOVIĆ - MARIN ČILIĆ 2:0 (6:4, 6:2)

6:2 - KRAJ MEČA!!!!!!!! Novak Đoković savladao je Marina Čilića i tako Srbiji doneo izjednačenje u susretu protiv Hrvatske.

5:2 - Nove lopte pomažu Ćiliću da stigne do gema, ali će Đoković u narednom servirati za pobedu.

5:1 - Imao je brejk loptu Čilić, ali se Đoković izvukao, Srbija je na gem od izjednačenja u pobedama.

4:1 BREEEEEEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Nastavlja silovito Đoković i stiže do tri brejk prilike. Koristi odmah prvu i sa nulom oduzima servis Čiliću.

Novak Đoković

3:1 - Servisi dobro funkcionišu tako da Đoković osvaja gem i potvrđuje ranije napravljeni brejk.

2:1 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!! Još jedan dugačak gem na Čilićev servis. Novak je imao 0:30, hrvatski teniser došao do 40:40. Đoković je na kraju iskoristio prvu brejk priliku i oduzeo servis rivalu.

1:1 - Sjajan servis gem Đokovića za izjednačenje u gemovima.

0:1 - Težak gem i na startu drugog seta. Đoković je imao brejk prilike, ali se hrvatski teniser izvukao i dobio gem.

DRUGI SET:

6:4 - Čilić nije iskoristio četiri brejk prilike, a Đoković jeste prvu set loptu, Srbija je na set od izjednačenja u pobedama.

5:4 - BREEEEEEEEEEEEEEEJK!!!!! Novak dolazi do brejk prilike koju koristi i u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.

4:4 - Bilo je 0:30 za Čilića, ali je Novak osvojio naredna četiri poena i došao do izjednačenja.

3:4 - Ništa novo na terenu, Čilić dobija gem, a Đoković u narednom servira sa novim loptama.

3:3 - Briljantan servis gem Đokovića za novo izjednačenje.

2:3 - Đoković je uspeo da osvoji dva poena, ali je gem pripao hrvatskom teniseru.

2:2 - Dve brejk prilike za Čilića 15:40. Đoković je uspšeo da osvoji naredna dva poena i dođe do izjednačenja. Težak gem je na kraju ipak pripao najboljem teniseru sveta.

1:2 - Jako dugačak gem odigrali su teniseri. Novak je imao prve prve brejk prilike na meču koje nije uspeo da iskoristi tako da se na kraju hrvatski teniser izvukao i stigao do nove prednosti u gemovima.

1:1 - Đoković lako bez izgubljenog poena osvaja gem na svoj servis.

0:1 - Meč je počeo servisom Marina Čilića koji je posle 30:30 osvojio naredna dva poena i stigao do prvog gema.

PRVI SET:

18:27 - Počelo je zagrevanje igrača.

18:26 - Novak Đoković i Marin Čilić izašli su na teren.

Teniska reprezentacija Srbije gubi od Hrvatske u polufinalu Dejvis kupa u Madridu, pošto je Dušan Lajović izgubio od Borne Goja 2:1.

U drugom meču igraju Novak Đoković i Marin Čilić, a posle toga na programu je meč dublova.

DUŠAN LAJOVIĆ - BORNA GOJO 1:2 (6:4, 3:6, 2:6)

2:6 - KRAJ MEČA!!!!!!! Iskoristio je Gojo drugu meč loptu, savladao Lajovića i uspeo da donese prvi poen reprezentaciji Hrvatske.

2:5 - Lajović je uradio ono što je u ovom trenutku morao, osvojio gem, ali sada stiže teži posao, jer Gojo servira za pobedu u meču.

1:5 - Gojo je na samo gem od pobede.

1:4 - Konačno Lajović osvaja gem u odlučujućem setu i prekida veliku seriju hrvatskog tenisera.

0:4 - Još jedan lako osvojeni servis gem hrvatskog tenisera.

0:3 - BREEEEEEEJK!!!!!! Nove dve brejk lopte ima Gojo 15:40. Uspeo je srpski teniser da se izvuče i stigne do izjednačenja. Treću šansu hrvatski teniser je iskoristio i sada ima ogromnu prednost u odlučujućem setu.

0:2 - Dosta lako sa samo jednim izgubljnim poenom, Goja potvrđuje prednost brejka.

Borna Gojo

0:1 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Ponovo Lajović loše počinje set i gubi svoj servis, Hrvatska prva stiže do brejka u odlučujućem setu.

TREĆI SET:

3:6 - Dve set lopte za Hrvatsku 40:15. Gojo koristi odmah prvu i stiže do izjednačenja u setovima.

3:5 - Lajović osvaja gem bez izgubljenog poena.

2:5 - Hrvatski teniser potvrđuje brejk prednosti, Lajović u narednom gemu servira za ostanak u drugom setu.

2:4 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Još jedan uzbudljiv gem koji se igra na razliku. Hrvatska ima brejk šansu koju Gojo koristi i u narednom gemu sa novim loptama servira za potvrdu brejka.

2:3 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Lajović ima dve brejk prillike 15:40. Koristi drugu i oduzima servis rivalu.

1:3 - Nema u drugom setu lakih poena, izjednačenje. Hravatska ima brejk priliku, ali Lajović sjajnim forhend vinerom uspeva to da eliminiše, a kasnije i stigne do svog prvog gema u drugom setu.

Dušan Lajović

0:3 - Pritiska sada Lajović želi odmah da uzvrati udarac 0:30. Hrvatski teniser ipak preokreće rezultat i potvrđuje prednost brejka.

0:2 - BREEEEEEJK!!!!! Očajan servis gem Lajovića, Gojo prvi pravi brejk u drugom setu.

0:1 - Gojo je osvojio prvi gem u drugom setu i prekinuo veliku seriju srpskog tenisera.

DRUGI SET:

6:4 - Dve set lopte ima srpski teniser 40:15. Lajović koristi odmah prvu i osvaja prvi set.

5:4 - BREEEEEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Lajović ima tri brejk prilike 0:40. Koristi šansu i u narednom gemu će servirati za osvajanje prvog seta.

4:4 - Lajović je potvrdio brejk, sada je sve otvoreno kada je reč o ishodu prvog seta.

3:4 - BREEEEEEEEEEEEEEJK!!!!! Lajović dolazi do prve brejk prilike koju odmah koristi i oduzima servis hrvatskom teniseru.

2:4 - Lajović još jednom loše otvara gem 0:30. Ipak se izvukao srpski teniser i uspeo da stigne do gema.

1:4 - Gojo je prepustio samo jedan poen Lajoviću i stigao do novog gema.

1:3 - Lajović osvaja prvi gem na susretu.

0:3 - Hrvatski teniser je siguran na servisu i potvrđuje prednost brejka na startu duela.

0:2 - BREEEEEEEEEJK!!!!! Lajović je imao 40:0, ali naredna četiri poena osvaja Gojo i do prve brejk prilike. Lajović je uspeo da spasi prvu, ali ne i drugu šanšu tako da Gojo prvi oduzima servis rivalu.

Borna Gojo

0:1 - Borna Gojo počeo je servisom meč, a prva dva poena dobio je Dušan Lajović 0:30. Hrvatski tesniser uspeo je da pronađe prvi servis i da osvoji prvi gem u meču.

PRVI SET:

16:03 - Dušan Lajović i Borna Gojo izašli su na teren, u toku je zagrevanje.

15:58 - U toku je intoniranje himni Srbije i Hravtske.

Teniska reprezentacija Srbije u polufinalu Dejvis Kupa sastaće se sa timom Hrvatske u madridskoj areni.

Osvajači salatere iz 2010. godine do polufinala su stigli nakon sedmočasovne borbe i pobede nad ekipom Kazahstana od 2:1, a odlučujući poen izabranicima Viktora Troickog je doneo dubl u sastavu Novak Đoković i Nikola Ćaćić.

Sa druge strane Hrvatska je do sada u ovom takmičenju bez poraza, a u četvrtfinalu su bili bolji od Italijana identičnim rezultatom kao i Srbija.

Prednost srpskog tima u ovom polufinalu je u Novaku Đokoviću od koga svi očekuju siguran poen, dok se Hrvatska uzda u svoj dubl Nikola Mekić i Mate Pavić koji je trenutno i najbolji na svetu. Sa tim dolazimo do zaključka da će se ishod ovog meča lomiti u prvom singlu.

Poznato je i ko će igrati u prvom singl meču.

To će za Srbiju biti Dušan Lajović, dok će njegov protivnik biti prema očekivanju Borna Gojo.

Duci je dosada igrao samo jedan meč za Srbiju i to u prvom kolu kada je posle tri seta savladao Geralda Melcera iz Austrije sa 7:6, 3:6, 7:5.