SRBIJA MAKSIMALNIM REZULTATOM SAVLADALA AUSTRIJU: Krajinović i Ćaćić kompletirali trijumf (VIDEO+FOTO)

DEJVIS KUP

Naredni rival u grupi je ekipa Nemačke, a taj meč igra se u subotu

Objavljeno: 01:29h

Teniska reprezentacija Srbije pobedila je Austriju sa 3:0, u prvom kolu Grupe F Dejvis kupa u Insbruku. Treći poen Srbiji doneo je dubl, pošto su Nikola Ćaćić i Filip Krajinović pobedili Olivera Maraha i Filipa Osvalda sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:3).

Prethodno je prvi poen Srbiji doneo je Dušan Lajović pobedom protiv Geralda Melcera sa 7:6, 3:6, 7:5.

Posle njega na teren je izašao Novak Đoković, koji je za nepunih sat vremena pobedio Denisa Novaka sa 6:3, 6:2.

Reprezentacija Srbije će u drugom kolu u subotu od 16 časova igrati protiv Nemačke.

KRAJINOVIĆ/ĆAĆIĆ - MARAH/OSVALD 2:1 (7:6, 4:6, 6:3)

6:3 - KRAJ MEČA!!!!!!!!! Srbija je maksimalnim rezultatom 3:0 u pobedama savladala Austriju. Poslednji poen Srbiji doneli su Filip Krajinović i Nikola Ćaćić.

5:2 - Gem koji se igrao na razliku pripao je Srbiji. Austrijanci moraju da serviraju za ostanak u meču.

3:0 - Malo se zakomplikovalo u ovom gemu, ali je Srbija ipak uspela da potvrdi prednost brejka.

2:0 - BREEEEEEEJK!!!!! Riterni su fantastično radili u ovom gemu, Krajinović i Ćaćić oduzimaju servis rivalima.

1:0 - Srpski dubl osvojio je prvi gem u odlučujućem setu.

TREĆI SET:

4:6 - Austrijanci su uspeli da zadrže brejk prednosti i tako su odveli dubl meč u treći odlučujuči set.

3:5 - Marah i Osvald dolaze na gem od izjednačenja u setovima.

2:4 - Austrijanci su potvrdili brejk iako su Krajinović i Ćaćić imali brejk priliku u ovom gemu koju nažalost nisu uspeli da iskoriste.

2:3 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Popustili su malo srpski teniseri, što su Marah i Osvald iskoristili da naprave prvi brejk u drugom setu.

1:1 - Austrijancu izjednačuju rezultat u drugom setu.

1:0 - Nastavljaju Krajinović i Ćaćić u dobrom ritmu.

DRUGI SET:

TAJ-BREJK PRVOG SETA - 7:6 - Austrijanci prvi prave mini brejk 0:2. Na vrlo neobičan način Srbija servisom Filipa Krajinovića stiže do prvog poena. Fantastičan ritern Krajinovića za vraćanje mini brejka 2:3. Na promenu strana dublovi odlaze nerešenim rezultatom 3:3. Duplu servis grešku pravi dubl Austrije, Srbija pravi mini brejk 5:3. Srbija ima set loptu 6:4. Srbija je uzela prvi set pošto je bila bolja u taj-brejku 7:4.

6:6 - Srbija osvaja gem sa nulom i odvodi prvi set u taj-brejk.

5:6 - Dve set lopte imali su srpski teniseri, ali su se Marah i Osvald izvukli. Nije srpski dubl uspeo da iskoristi ni treću priliku, tako da su austrijski teniseri na kraju obezbedili igranje taj-brejka.

5:5 - Nastavlja se neizvesnost u prvom setu.

4:4 - Još uvek nema brejk lopti, dubl tim Austrije izgubio je do sada samo četiri poena tokom svojih servis gemova.

3:3 - Polovina prvog seta u meču dublova, za sada nema brejkova.

PRVI SET:

Srbija je pobedom Novaka Đokovića stigla do nedostižnih 2:0 u pobedama protiv Austrije. Ovo je bila 16. uzastopna pobeda Đokovića u Dejvis kupu.

Novak Đoković

Do kraja dana ostao je još meč dublova. Viktor Troicki napravio je očekivanu promenu. Umesto Novaka Đokovića, uz Filipa Krajinovića će na terenu biti Nikola Ćaćić. On će debitovati u Dejvis kupu za srpski tim.

NOVAK ĐOKOVIĆ - DENIS NOVAK 2:0 (6:3, 6:2)

6:2 - KRAJ MEČA!!!!!!!!!! Novak Đoković očekivano je savladao Denisa Novaka i samim tim doneo Srbiji nedostižnu prednost protiv Austrije.

5:2 - Denis Novak osvaja gem bez izgubljenog poena, tako da će Đoković u narednom servirati za pobedu.

5:1 - Najbolji teniser sveta dolazo na gem od trijumfa.

4:1 - Upisuje se Denis Novak na semafor u drugom setu.

4:0 - Đoković je još jednom osvojio bez problema servis gem i nastavio da lomi austrijskog tenisera.

3:0 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Najbolji teniser sveta još jednom oduzima servis rivalu, želi što pre da završi posao.

2:0 - Bez izgubljenog poena Novak Đoković overava prednost brejka.

1:0 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Đoković ima dve brejk prilike 15:40. Nije uspeo da ih iskoristi, ali zato je treća bila sreća, najbolji teniser sveta stiže do brejka.

DRUGI SET:

6:3 - Đoković je bez većih problema uspeo da materijalizuje napravljeni brejk i osvoji prvi set.

5:3 - BREEEEEEEEEEEEJK!!!!! Greši Austrijanac, Đoković ima brejk priliku 30:40, odmah je koristi i u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.

4:3 - Servis dobro sluša Đokovića koji osvaja još jedan gem.

3:3 - Najduži poen do sada na meču dobija Denis Novak 40:30, a zatim i naredni za novo izjednačenje u gemovima.

3:2 - Bilo je malih peoblema 0:30, ali se Đoković izvukao i osvojio gem.

2:2 - Novo izjednačenje u prvom setu.

2:1 - Đoković bez izgubljenog poena dolazi do novog gema.

1:1 - Prvim as udarcem na meču austrijski teniser dolazi do izjednačenja.

1:0 - Đoković je lako osvojio prvi gem na meču.

PRVI SET:

Teniska reprezentacija Srbije povela je protiv Austrije u grupi F Dejvis kupa nakon što je Dušan Lajović u Insbruku uspeo posle tri seta da savlada Džeralda Melcera.

Naredni meč igraju Novak Đoković i Denis Novak. Ukoliko Đoković savlada svog rivala, Srbija će pre dubl meča zabeležiti ukupnu pobedu.

DUŠAN LAJOVIĆ - DŽERALD MELCER 2:1 (7:6, 3:6, 7:5)

7:5 - KRAJ MEČA!!!!!!!! SRBIJA VODI PROTIV AUSTRIJE!!!! Tri meč lopte ima Lajović 0:40. Nažalost nije uspeo da ih iskoristi, izjednačenje. Lajović koristi četvrtu, pobeđuje Melcera i donosi Srbiji prednost u pobedama.

6:5 - Ponovo vodi Lajović, sada je prva prilika da se rival dokrači.

5:5 - Melcer je uspeo da izdrži pritisak i stigne do izjednačenja.

5:4 - Uz dosta sreće lopta u poslednjem poenu prelazi na austrijsku stranu terena, Lajović stiže na korak od pobede, pritisak se sada prebacuje na austrijskog tenisera.

4:4 - Melcer je iskoristio priliku i izjednačio rezultat u trećem setu, Lajović je pod velikim pritiskom u narednom gemu.

4:3 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Austrija se vraća u meč, Melcer oduzima servis Lajoviću.

4:1 - Lajović je uspeo da osvoji gem i overi prednost brejka.

3:1 - BREEEEEEEEEEEEJK!!!!!!!!!! Prvi brejk koji pravi Srbija u meču, Lajović prvi oduzima servis rivalu u odlučujućem setu.

Dušan Lajović

1:1 - Svaki set je važan, a u ovom trenutku u meču između Lajovića i Melcera tek kreće prava borba.

TREĆI SET:

3:6 - Najboljim Melcerovim poenom u meču austrijski teniser uspeo je da stigne do izhednačenja u setovima.

2:5 - Melcer je dobio svoj servis gem i nalazi se na korak od izjednačenja u gemovima.

2:4 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Melcer je pvi oduzeo servis Lajoviću i stigao do brejka prednosti u drugom setu.

Džerald Melcer

1:2 - Austrijski teniser ne popušta ni na startu drugog dela igre.

0:1 - Melcer je osvojio prvi gem u drugom setu.

DRUGI SET:

TAJ-BREJK PRVOG SETA - 7:6 - Prvi mini brejk pravi Melcer 0:1. Sjajnim poenom Lajović stiže do izjednačenja 3:3. Medicinski taj-aut uzima Lajović koji se posekao prilikom proklizavanja u poslednjem poenu. Nastavljen je meč, mini brejk pravi Lajović 4:3. Prva dupla greška Lajovića, novo izjednačenje 4:4. Forhend Melcera završava u autu, dve set lopte ima Lajović 6:4. Srpski teniser koristi prvu set loptu i odvaja prvi set.

6:6 - Pobednika prvog seta odlučiće taj-brejk.

6:5 - Lajović je obezbedio igranje taj-brejka u prvom setu.

5:4 - Sjajnim repertoarom raznoraznih udaraca Lajović dolazi na gem od osvajanja prvog seta.

4:3 - Ekspresni gem Lajovića za novu prednost u prvom setu.

3:2 - Servisom se ovoga puta Lajović izvukao iz problema.

2:1 - Nema brejka na početku meča Lajović vodi u prvom setu.

1:0 - Asom završava prvi gem u meču Lajović i stiže do prednosti.

PRVI SET:

16:10 - Počeo je meč između Lajovića i Melcera u paznoj hali u Insbruku. Prvi na servisu je srpski teniser.

16:03 - Lajović i Melcer izašli su na teren. U toku je zagrevanje igrača.

Teniska reprezentacija Srbije počinje borbu za Dejvis kup. Prvi rival u Insbruku je selekcija Austrije.

Prvi će na teren Dušan Lajović, a njegov protivnik biće Džerald Melcer. Potom će Đoković odigrati svoj meč sa Denisom Novakom, da bi potom prvi reket sveta igrao i u dubl konkurenciji sa Filipom Krajinovićem protiv para Marah/Osvald.

Za Srbiju će pored Novaka Đokovića nastupiti Filip Krajinović, Dušan Lajović, Miomir Kecmanović i Nikola Ćaćić.

U četvrtfinale će se plasirati pobednici šest grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane ekipe.