BARTI JE ŠAMPIONKA VIMBLDONA: Veliki trenutak za najbolju teniserku sveta (FOTO)

AUSTRALIJA SLAVI

Finalni meč trajao je sat vremena i 56 minuta

Objavljeno: 17:41h

Ešli Barti pobednica je Vimbldona u ženskoj konkurenciji. Ona je u velikom finalu savladala Karolinu Pliškovu sa 2:1 (6:3, 6:7(4), 6:3).

Finalni meč na centralnom terenu vimbldonskog kompleksa trajao je sat vremena i 56 minuta.

Barti je krenula furiozno u finalu i povela sa 4:0. Pliškova je izbegla ''krompir'', ali je na kraju izgubila prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set odlučen je u taj-brejku koji je pripao Pliškovoj 7:4 tako da je pitanje pobednika odlučeno u trećem, odlučujućem setu.

Na startu odlučujućeg seta Barti je odmah napravila brejk i stigla do 3:0. Ovu prednost australijska teniserka je održala do kraja i zasluženo došla do pobede.

Ovo je druga Grend slem titula u karijeri prve teniserke sveta.