KRAJ I ZA LAJOVIĆA I ZA ĐEREA: Evans počistio Ducija, Laslov "krompir" Fonjiniju, ali uzalud!

Vimbldon, 2. kolo

Miomir Kecmanović upravo igra protiv Roberta Bautiste Aguta

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je danas u drugom kolu Vimbldona, pošto je izgubio od Britanca Danijela Evansa u tri seta, sa 6:3, 6:3, 6:4.

Lajović, 42. teniser sveta, poražen je od 26. na ATP listi nakon sat i 58 minuta.

U prvom setu Lajović je tri puta prepustio servis protivniku dok je Britanac jednom izgubio svoj servis. U drugom setu odlučujući trenutak se desio u šestom gemu, kada je Evans napravio brejk i uspeo da ga sačuva do kraja seta.

Evans je u trećem setu poveo sa 5:2, uz dva brejka, Lajović je uspeo da vrati jedan, ali ne i da se potpuno vrati u meč.

Danijel Evans će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Francuza Antoana Oanga i Amerikanca Sebastijana Korde.

I Laslo Đere je završio svoje učešće na ovogodišnjem Vimbldonu. Njega je porazio iskusni Fabio Fonjini sa 6:3, 6:4, 0:6, 6:4.

Svoj meč upravo igra Miomir Kecmanović koji gubi 0:2 u setovima od Roberta Bautiste Aguta.