KRAJ ZA NINU U MADRIDU: Estonka bolja u dva seta!

WTA Madrid

Kontavejt će u drugom kolu igrati protiv Marije Sakari iz Nemačke

Srpska teniserka Nina Stojanović nije danas uspela da se plasira u drugo kolo turnira u Madridu, pošto je izgubila od 29. teniserke sveta Anet Kontavejt iz Estonije posle dva seta, 6:7, 5:7.

Stojanović, 88. teniserka sveta, izgubila je posle dva sata i šest minuta. U prvom setu obe su napravile po četiri brejka i odigran je taj brejk koji je Kontavejt dobila sa 7:4.

Estonka je bolje počela drugi set, povela je sa 4:2, a u devetom gemu imala je tri meč lopte ali nije uspela da iskoristi. Stojanović je u narednom gemu napravila brejk i izjednačila na 5:5, ali je njena protivnica odmah vratila brejk, a zatim i osvojila gem na svoj servis posle čega je pobedila.

Kontavejt će u drugom kolu igrati protiv Marije Sakari iz Nemačke.