ĐERE STAO NA POSLEDNJEM STEPENIKU: Posle velike borbe, Italijan ga sprečio da odbrani titulu u Kaljariju!

trofej izmakao

Malo je falilo da Srbin sve reši u dva seta

Srpski teniser Laslo Đere nije danas uspeo da odbrani titulu na turniru u Kaljariju, pošto je u finalu izgubio od 34. igrača sveta Italijana Lorenca Sonega posle tri seta, 6:2, 6:7 (5:7), 4:6.

Đere, 57. teniser sveta, izgubio je posle tri sata i tri minuta. On je u prvom setu dva puta oduzeo servis Sonegu i poveo je u meču.

Italijan je bolje počeo drugi set, poveo je sa 4:1, ali je Đere uspeo da vrati brejk i izjednači na 5:5. Obojica su posle toga osvojili po gem na svoj servis i odigran je taj brejk, koji je Sonego dobio sa 7:5.

U trećem setu teniseri su osvajali gemove na svoje servise, sve do petog, kada je Sonego napravio brejk i poveo sa 3:2, a zatim je u narednom gemu sačuvao svoj servis i poveo je sa 4:2. Italijan je do kraja sačuvao prednost brejka i osvojio drugu ATP titulu u karijeri.

Sonego je prethodno trijumfovao na turniru u Antaliji u junu 2019. godine, gde je pobedio srpskog tenisera Miomira Kecmanovića.

Đere je ostao na dve ATP titule u karijeri, 2019. godine u Rio de Žaneiru i prošle godine u Kaljariju.