SRBIJA JE NA ZAVRŠNOM TURNIRU: Krajinović izvukao drugove sa ivice ambisa!
Filip Krajinović, Foto: EPA/Mast Irham

DEJVIS KUP

NIje sve delovalo sjajno po Srbiju

Objavljeno: 15:47h

Srpski teniser Filip Krajinović uspeo je da izvuče Dejvis kup reprezentaciju Srbije iz ambisa.

On je u petom, odlučujućem meču kvalifiakcionog duela sa Uzbekistanom, pobedio Fajzijeva sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 0:6. Nije sve delovalo sjajno po Srbiju.

Uzbekistanac je osvojio je u trećem gemu napravio prvog seta. Do kraja prve deonice, Krajinović nije uopšte imao šanse da uzvrati pa je prvi set dobio domaći igrač sa 6:4. U drugom setu je ponovo Krajinović oscilirao sa igrom. Uspeo je da napravi brejk u četvrtom gemu drugog seta, ali mu je Fajzijev uzvratio već u narednom.

Međutim, ponovo je srpski teniser brejknuo Uzbekistanca i mirno izjednačio u setovima. U odlučujućem setu, Krajinović je tri puta oduzeo servis Fajzijevu što je bilo dovoljno za ubedljivih 5:0.

Činilo se da će Uzbekistanac uspeti da osvoji počasni gem pošto je u šestom gemu imao dve brejk lopte, ali ga je srpski teniser sprečio u tome i doneo Srbiji završni turnir Dejvis kupa koji je na programu od 18. do 24. novembra u "Magičnoj kutiji" u Madridu.