POVRATAK UZBEKISTANACA: Istomin zbrisao Lajovića, sudbina Srbije u Krajinovićevim rukama!
Dušan Lajović, Foto: EPA/Mast Irham

DEJVIS KUP

Sada je i jednoj i drugoj ekipi potreban trijumf u poslednjem meču

Objavljeno: 16:16h

Dejvis kup reprezentacija Uzbekistana uspela je u duelu sa Srbijom da izjednači na 2:2.

U četvrtom duelu sastali su se Denis Istomin i Dušan Lajović. Slavio je Uzbekistanac sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4. Iako je srpski teniser imao odmor do meča, a njegov rival je igrao dubl ipak je Uzbekistanac delovao svežije na terenu.

Otvorio je prvi set brejkom, Lajović je uspeo da uzvrati, ali samo na kratko jer je Istomin odgovorio istom merom, a posle mirno priveo meč kraju. U drugom setu odlučilo je par poena – Istomin je opet na startu došao brejk, a Lajović je imao svoju priliku u šestom gemu seta, kada je propustio priliku da oduzme servis rivalu, a drugu nije ni imao. Sada je i jednoj i drugoj ekipi potreban trijumf u poslednjem meču, a pobednik ovog kvalifikacionog megdana obezbediće plasman na završni turnir Dejvis kupa u novembru u Madridu, dok će poraženi ispasti u niži rang takmičenja.