FILIP SE PRIDRUŽIO DUCIJU: Četvrtina četvrtfinalista u Pekingu su Srbi!

ATP PEKING

Neizvesnost u drugom setu vladala je do rezultata 3:3. Od tog trenutka srpski as je sve rešio

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu, pošto je u drugom kolu savladao Španca Felisijana Lopeza 7:6, 6:3.

U veoma uzbudljivom meču srpski teniser je imao više živaca i koncentracije što je bilo presudno za trijumf. U prvih sedam gemova prvog seta, viđena su po dva brejka na obe strane, da bi odluka pala u taj-brejku. Filip je poveo sa 3:0 i uspeo da dođe do vođstva u setovima.

Neizvesnost u drugom setu vladala je do rezultata 3:3. Od tog trenutka srpski as preuzima inicijativu, osvaja tri grema u nizu i dolazi do velikog trijumfa.

Filip Krajinović
Filip Krajinović foto: EPA / Mahmoud Khaled

Krajinović će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela između Argentinca Huana Martina del Potra i Rusa Karena Hačanova. Srpski teniser sigurno neće imati lak zadatak, ali ako dočeka Del Potra imaće priliku da mu se osveti za poraz iz Majamija nešto ranije ove godine.

Prethodno, među osam najboljih plasirao se Dušan Lajović, pobedom protiv Bugarina Grigora Dimitrova.