NEZAPAMĆENA KATAKLIZMA: Debakl kakav se ne pamti!
Novak Đoković i Dušan Lajović, Foto: Profimedia

katastrofa

Ponovo su nas razočarali

Objavljeno: 19:16h

Dejvis kup reprezentacija Srbije nalazi se pred eliminacijom u kvalifikacijama.

Posle poraza Miomira Kecmanovića, meč je izgubio i Dušan Lajović, pa Slovačka vodi rezultatom 2:0 i fali joj samo još jedna pobeda za prolaz dalje.

Lajović je posle preokreta poražen od Aleksa Molčana rezultatom 2:1 (4:6, 6:2, 6:0).

Dušan Lajović
Dušan Lajovićfoto: Starsport

Bio je ovo njihov drugi međusobni meč i prva pobeda Slovaka, a duel je trajao 117 minuta.

Duci je odigrao sjajan prvi set, lako je stigao do dva brejka prednosti i vođstva od 5:2. Uspeo je Molčan da vrati jedan brejk, ali to nije omelo Lajovića da iskoristi treću set loptu i osvoji uvodni deo igre rezultatom 6:4.

Ipak, umesto da nastavi sa dobrom igrom, srpski teniser je u potpunosti stao. Molčan ga je u naredna dva seta počistio sa terena, dozvolio mu je samo dva gema, pa je publika u Kraljevu ostala u šoku.

Pobednik... Aleks Molčan
Pobednik... Aleks Molčanfoto: Starsport

U subotu je na programu dubl meč, a potom i još dva singla. Srbija mora da pobedi sva tri meča kako bi izborila plasman dalje.

Ovo je samo još jedan dokaz da Novak Đoković drži srpski tenis na svojim plećima, kao i da smo bez njega jedna slaba teniska reprezentacija.