PUKLA BRUKA: Srbija klizi ka eliminaciji!

nije dobro

Gori početak nije mogao da bude

Objavljeno: 17:09h

Srbija je katastrofalno započela kvalifikacije za Dejvis kup u Kraljevu.

Miomir Kecmanović je izgubio rezultatom 2:0 (7:6(2), 6:2) od Lukasa Klajna, pa Slovačka vodi rezultatom 1:0.

Sada sledi duel Dušana Lajovića i Aleksa Molčana.

Duel dublova zakazan je za subotu, kada će se odigrati i preostala dva singl meča.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanovićfoto: Starsport

Bio je ovo prvi međusobni duel Srbina i Slovaka, a trajao je 90 minuta.

Kecmanović je veoma dobro započeo meč protiv 142. tenisera sveta.

Bio je siguran na svojim servisima, a potom je u sedmom gemu napravio brejk za vođstvo od 4:3.

Lukas Klajn
Lukas Klajnfoto: Starsport

Pri rezultatu 5:4 servirao je za osvajanje prvog seta, ali je Klajn uspeo da izjednači na 5:5. Kecmanović je ponovo osvojio brejk i ponovo servirao za set, ali se Slovak ponovo izvukao i uveo prvi deo igre u taj-brejk.

Klajn je izdominirao u 13. gemu, našem teniseru dozvolio je samo dva poena, pa je osvojio prvi set rezultatom 7:6.

Kecmanović se raspao u drugom setu, dozvolio je dva brejka rivalu koji je na kraju ovaj set osvojio rezultatom 6:2 i doneo prednost Slovačkoj.