Dušan Lajović, Foto: Oscar J. Barroso / Zuma Press / Profimedia

Srbija dobro započela grupnu fazu

Objavljeno: 17:44h

Dobar početak Dejvis Kupa za reprezentacjiu Srbije.

Dušan Lajović je doneo našoj selekciji prvi poen protiv Južne Koreje.

Duci je rezultatom 2:0 (6:4, 7:6) savladao 194. tenisera sveta Seonga Čan Honga.

Uskoro će početi i drugi singl meč u kojem se sastaju Laslo Đere i Sunvu Kvon.

U prvom setu ključan je bio peti gem u kojem je Lajović stigao do brejka. Srpski teniser je bez većih problema sačuvao prednost i nakon što je iskoristio drugu set loptu osvojio set rezultatom 6:4.

Seong Čan Hong
Seong Čan Hongfoto: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

Drugi set doneo je dosta veću borbu. Teniseri su ljubomorno čuvali svoje servise, a onda je u desetom gemu veliku priliku propustio Hong. Vodio je rezultatom 5:4 i na servis Lajovića imao dve set lopte koje nije iskoristio.

Dušan se izvukao i izjednačio na 5:5. Usledila su dva mirna gema koja su nam donela taj-brejk.

Lajović je bio dominantan, lako je poveo sa 6:1 i na kraju rezultatom 7:3 osvojio 13. gem i doneo pobedu Srbiji.

10:21

DOŠLI SMO IZ TEŠKE SITUACIJE 90-IH, RATOVI... Novak otvorio dušu nakon pobede u finalu: Pisati istoriju je nešto specijalno