NOVAK NAŠAO REŠENJE ZA UBOJITE SERVISE POLJAKA: Đoković uspeo da završi posao i zakaže duel protiv Rubljova!
Novak Đoković, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

VIMBLDON 2023

Objavljeno: 16:28h
Završeno
17:12h

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je pobedio Poljaka Huberta Hurkača sa 3:1 (7:6, 7:6, 5:7, 6:4).

Branilac titule je sinoć, pre policijskog časa u Londonu, dobio prva dva seta posle dva taj-brejka i u današnji nastavak meča je ušao s velikom prednošću.

Veći deo trećeg seta je podsećao na prva dva seta, pošto su teniseri bili sigurni na svoj servis i delovalo je da će i taj deo igre biti rešen u taj-brejku.

Međutim, Hurkač je u 12. gemu napravio prvi brejk na meču i odveo meč u četvrti set.

Novak Đoković

Đoković je do prvog brejka na meču stigao u sedmom gemu četvrtog seta, kada je uspeo da iskoristi treću brejk loptu u gemu.

Do kraja seta, srpski teniser je sačuvao brejk prednosti i stigao do plasmana u četvrtfinale

Protivnik Đokovića u borbi za polufinale Vimbldona biće ruski teniser Andrej Rubljov.

Biće to peti međusobni duel Novaka i Rusa, a srpski teniser trenutno vodi sa 3:1.

00:11

Novak Đoković se sprema za izlazak na teren

Izmena: 16:28h
17:01h

4:6 - KRAJ MEČA!!!!!!!!!! Novak Đoković uspeo je da savlada Huberta Hurkača 3:1 u setovima i tako se plasira u četvrtfinale Vimbldona.

16:57h

4:5 - Bili smo blizu meč loptama, ali će Đoković ipak u narednom gemu morati da servira za pobedu.

16:54h

3:5 - Novak overava prednost brejka i sada je na gem od prolaska u  četvrtfinale.

16:45h

3:4 -  BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Dve brejk prilike za Đokovića 15:40. Nije uspeo da ih iskoristi, ali zato se izborio i za treću koju je iskoristio i tako oduzeo servis poljskom teniseru.

16:42h

3:3 - Novak sada lako uzima svoje servis gemove.

16:38h

3:2 - Ne dozvoljava Hurkač srpskom teniseru da dođe do brejk prilike. Nova prednost u gemovima.

16:35h

2:2 - Još jedan lagani servis gem za Đokovića.

16:34h

2:1 - Prišao je Novak na 40:30, ali je poljski teniser ipak uspeo da bez problema završi posao u ovom gemu.

16:28h

1:1 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do izjednačenja.

16:26h

ČETVRTI SET:

1:0 - Nastavlja Hurkač i dalje dobro da igra i osvaja prvi gem u četvrtom setu.

16:18h

7:5 - BREEEEEEJK!!!!!!! Sjajno riternira sada Hurkač 15:30. Dve set lopte ima poljski teniser 15:40. Spasio je Novak sjajnim servisom prvu 30:40. Drugu šansu Hurkač koristi i tako nažalost osvaja treći set.

16:14h

6:5 - Neverovatno servira Hurkač koji je novim osvojenim gemom obezbedio igranje taj-brejka u trećem setu.