NOVAK SAZNAO IME POTENCIJALNOG NAREDNOG RIVALA! Igralo se pet setova, ništa od velikog preokreta (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: Adam Davy / PA Images / Profimedia

VIMBLDON 2023

Odličan meč Andreja Rubljova i Aleksandra Bublika

Objavljeno: 18:39h

Novak Đoković danas igra protiv Hubert Hurkača u osmini finala Vimbldona, a saznao je potencijalnog protivnika u četvrtfinalu Grend slema u Londonu.

To će biti Andrej Rubljov koji je pobedio Aleksandera Bublika posle pet setova sa 3:2, odnosno 7:5, 6:3, 6:7, 6:7, 6:4.

Andrej Rubljov na meču protiv Aleksandera Bublika
Andrej Rubljov na meču protiv Aleksandera Bublikafoto: Shaun Brooks / Actionplus / Profimedia

Rus se tako osvetio Kazahstancu za poraz u finalu turnira u Haleu, a prvi set je prelomio u svoju korsti kada je u 12. gemu stigao do brejka.

Drugi set bio je dinamičniji, ali je ponovo viđen samo jedan brejk u korist Andreja koji je slomio protivnika u šestom gemu i odradio posao.

Andrej Rubljov i Aleksander Bublik
Andrej Rubljov i Aleksander Bublikfoto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

U trećem setu nastupio je taj-brejk gde je Rubljov uspeo da dođe do 6:6, ali su usledila dva vezana poena Aleksandera i smanjenje rezultata.

Bublik je bio u problemu u četvrtom setu jer je je gubio 5:4 i 40:15, ali je uspeo da se izvuče na svoj servis, izbori novi taj-brejk i ponovo slavi.

U odlučujućem setu, Rus je stekao prednost brejk loptom za 4:3 i istu je sačuvao do kraja za plasman među osam najboljih.

Andrej čeka Đokovića protiv kog ima skor od tri poraza i jedne pobede ili Hurkača sa kojim je rezultat nerešen - 2:2.