ŠPANAC JE RANJIV: Alkaras se NAMUČIO protiv TOTALNOG autsajdera!

nije bilo lako

Prvi nosilac je prošao dalje, ali je imao mnogo više problema nego što je očekivao

Objavljeno: 19:25h

Najbolji teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Španac nije blistao i imao je dosta problema sa Japancem Tarom Danijelom, kojeg je savladao tek posle četiri seta rezultatom 3:1 (6:1, 3:6, 6:1, 6:2).

Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i drugi trijumf Alkarasa, a meč je trajao 187 minuta.

Karlos je dominirao u prvom setu i dobio ga sa ubedljivih 6:1, pa se činilo da će lako stići do trijumfa.

Ipak, Danijel je u drugom setu podigao nivo igre i počeo da pravi ogromne probleme prvom igraču planete.

Taro Danijel
Taro Danijelfoto: EPA/YOAN VALAT

Japanac je odmah na startu napravio brejk i stigao do ubedljivih 3:0.

Do kraja seta dozvolio je rivalu samo jednu brejk šansu, koju je spasao, pa je stigao do 6:3 i izjednačenja u setovima, 1:1.

Alkaras je tada shvatio da je vrag odneo šalu, zaigrao je dosta bolje i u naredna dva seta Danijelu je dozvolio da osvoji samo tri gema, te je stigao do pobede.

Španac će u trećem kolu Rolan Garosa igrati protiv Denisa Šapovalova, koji je u četiri seta savladao Matea Arnaldija iz Italije.