PAKUJE KOFERE: Novakov LJUTI rival eliminisan sa Rolan Garosa!

IDE KUĆI

Završio je učešće već u drugom kolu i to posle skoro petosatne borbe

Rolan Garos je ostao bez svog šampiona iz 2015. godine.

Švajcarski teniser Sten Vavrinka eliminisan je u drugom kolu pariskog Grend slema od Tanasija Kokinakisa.

Australijanac je slavio posle pet setova rezultatom 3:2 (3:6, 7:5, 6:3, (4)6:7, 6:3).

Bio je ovo njihov prvi međusobni susret, a duel je trajao 281 minut.

Prvi set bio je izjednačen sve do osmog gema, u kojem je Vavrinka napravio jedini brejk. U narednom, devetom, gemu ga je potvrdio i poveo sa 1:0 u setovima.

Sten Vavrinka
Sten Vavrinkafoto: EPA/CAROLINE BLUMBERG

Švajcarac je dobro igrao i u drugom setu, prvi je stigao do brejka i poveo sa 3:2. Činilo se da će bez problema povesti sa 2:0, ali se onda probudio i Kokinakis. Australijanac je ubrzo vratio brejk i poravnao na 4:4.

Ključan je bio 12. gem. Trajao je dugo, Vavrinka je propustio dve gem lopte, a Tanasi je iskoristio treću set loptu i stigao do 1:1.

Kokinakis je odmah na startu trećeg seta napravio brejk. Bio je to jedini brejk u ovom setu, pa je Australijanac poveo sa 2:1.

U četvrtom setu nismo videli nijedan brejk, a Vavrinka je propustio čak devet prilika da oduzme servis rivalu. Na kraju, morao je da se odigra taj-brejk. Švajcarac je bio furiozan, poveo je sa 5:0 i bez većih problema priveo 13. gem kraju i uveo meč u peti set, 2:2.

Kokinakis se brzo oporavio od gubitka seta i osvojio prva četiri gema u odlučujućem delu igre. Uspeo je Vavrinka da vrati jedan brejk, ali to je bilo sve od njega.