KECMANOVIĆ POSLE PREOKRETA SRUŠIO AMERIKANCA! Uspešan start na US Openu za mladog Srbina!
Miomir Kecmanović, Foto: Starsport

svaka čast!

U narednom kolu ga čeka iskusni Francuz

Objavljeno: 22:38h

Srpski teniser Miomir Kecmanović je uspešno startovao na US Openu posle 145 minuta igre je pobedio Amerikanca Lernera Tiena, 3:6, 6:1, 6:3, 6:3.

Trebalo je Miomiru vremena da "pročita" protivnika i navikne se na njegov stil igre, ali kada je to uradio, sve je bilo daleko lakše.

Na početku nije ništa izgledalo da će Miomir imati problema, stiglo se do 2:2, kada je Tien uspeo da načini brejk i stigne i do 4:2.

Na 5:3, Amerikanac je uspeo da iskoristi prvu brejk i set loptu i stigne do 6:3.

Bio je to signal za alarm kod Kecmanovića, brzo je povezao redove u svojoj igri, preuzeo sve konce i uz tri brejka stigao posle pola sata igre u tom delu do lakih 6:1.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanovićfoto: EPA/Neil Hall

U petom i šestom gemu trećeg seta, obojica su imali brejk šanse, ali ih nisu iskoristili.

Kecmanović je dodao gas u finišu seta, napravio brejk u osmom za 5:3 i potom iskoristio prvu set loptu u narednom gemu za 6:3.

Već tada je bilo daleko lakše za 36. tenisera sveta.

Napravio je brejk u trećem gemu četvrtog seta i poveo sa 2:1. Imao je muke da ga "overi", jer je u narednom gemu Tien imao četiri brejk šanse, ali je Kecmanović odoleo i poveo sa 3:1.

Bio je Miomir strpljiv, sačekao narednu priliku i dobio je u poslednjem, devetom gemu. Iskoristio je drugu meč loptu.

U narednom kolu Kecmanović će igrati protiv Francuza Rišara Gaskea koji je u četiri seta bio bolji od Tara Danijela iz Japana, 6:6, 6:7 (1), 6:2, 6:2.