KRAJINOVIĆ PROPUSTIO SVOJE ŠANSE! Špansko "čudo" preko Srbina do četvrtfinala u Hamburgu!
Filip Krajinović, Foto: EPA/Ali Haider

atp hamburg

Objavljeno: 20:54h

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u osmini finala Hamburga od Karlosa Alkarasa.

Alkaras je pobedio Krajinovića sa 2-0 u setovima posle skoro dva časa igre, 7:6(4), 6:3.

Krajinović je imao mnogo prilika u prvom setu, ali ga je sve to na kraju koštalo pobede.

Srpski teniser je napravio brejk sredinom seta i došao do 5:3.

Karlos Alkaraz
Karlos Alkarazfoto: EPA/Martin Divisek

U gemu kada je servirao za 1-0 uspeo je da spasi 0:40, ali onda nije iskoristio čak četiri set lopte, da bi protivnik zatim napravio brejk.

I na 5:5 je imao brejk loptu Krajinović, a onda je u taj-brejku ponovo upropastio ono što je napravio.

Vodio je 4:2, a izgubio taj-brejk 4:7.

U drugom setu Alkaras je munjevito počeo i došao do 4:1 uz dva brejka.

Krajinović je vratio jedan, ali onda ponovo izgubio servis i završio učešće u Hamburgu.

U četvrtfinalu turnira Alkaras igra protiv Karena Hačanova.