SAMO NA MOMENTE BILO ZANIMLJIVO! Novak u TOP formi, Kecmanović je morao više da pokaže na ovom meču! (FOTO)
Novak Đoković i Miomir Kecmanović, Foto: Profimedia

SRPSKI TENISKI DERBI U LONDONU!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 18:35h

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je u Londonu pobedio sunarodnika Miomira Kecmanovića sa 3:0 (6:0, 6:3, 6:4).

Đoković u prvom setu pravi tri brejka, a rivalu nije prepustio nijedan gem. U drugom delu igre Kecmanović je pružio veći otpor, a Đoković ključni brejk pravi u osmom gemu.

Nakon što je napravio dva brejka u trećem setu Đoković je poveo sa 5:2, ali je prilikom prvog serviranja za meč Kecmanović došao do brejka i produžio duel. Đoković je ipak do kraja sačuvao prednost brejka i plasirao se u osminu finala londonskog grend slema.

1 / 5 Foto: Profimedia

Naredni rival braniocu titule na Vimbldonu biće holandski igrač Tim van Rijthoven.

TREĆI SET:

6:4 - KRAJ MEČA!!!!! Novak Đoković savladao je Miomira Kecmanovića sa 3:0 u setovima i tako se plasirao u osminu finala ovogodišnjeg izdanja Vimbldona.

5:4 - Uspeo je Kecmanović da osvoji dva gema u nizu.

Miomir Kecmanović

5:3 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!! Kada su svi očekivali kraj Novak je popustio tako da je Kecmanović oduzeo servis Đokoviću.

5:2 - BREEEEEEEEJK!!!!!!! Tri brejk prilike za Novaka 0:40. Treću šansu je iskoristio i sada je na gem od trijumfa.

Novak Đoković

4:2 - Đoković uzvraća istom merom, ne prepušta rivalu nijedan poen.

3:2 - Bez izgubljenog poena Kecmanović osvaja servis gem.

3:1 - Đoković je overio prednost brejka.

2:1 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Đoković koristi drugu brejk šansu i ponovo oduzima servis Kecmanoviću.

1:1 - Novak je u ovom gemu izgubio jedan poen i lako stigao do izjednačenja.

0:1 - Imao je Novak brejk priliku, ali je Kecmanović uspeo da se izvuče i osvoji najduži gem u meču.

DRUGI SET:

6:3 - Tri vezane set lopte ima Đoković. Na prelep način lob udarcem osvojio je Novak poslednji poen u ovom delu igre pa je tako sada na samo set od prolaska u osmunu finala Vimbldona.

5:3 - BREEEEEEEEEEEJK!!!! Novak je slomio Kecmanovića i u narednom gemu servira za osvajanje drugog seta.

4:3 - Još jedan lak servis gem za najuspešnijeg srpskog tenisera svih vremena.

3:3 - Dve brejk šanse nije iskoristio Đoković u ovom gemu, tako da je Kecmanović ipak nekako uspeo da se izvuče.

3:2 - Đoković lako stiže do gema bez izgubljenog poena.

2:2 - Novi pritisak Đokovića na servis mlađeg srpskog tenisera 30:30. Fenomenalan poen pripao je Kecmanoviću 40:30. Uhvatio je ritam Kecmanović i stigao do novog izjednačenja u drugom setu.

2:1 - Đoković je sada nešto teže uspeo da osvoji svoj servis gem kojim održava prednost na startu drugog seta.

1:1 - Još jedna brejk prilika za Novaka koju ovoga puta nije uspeo da iskoristi. Kecmanović je konačno uspeo da osvoji gem i da se upiše na semafor.

1:0 - Nastavlja Novak u istom ritmu i osvaja prvi gem u drugom setu.

PRVI SET:

6:0 - Novi pritisak Đokovića 30:30. Novak dolazi do prve set lopte koju odmah koristi i servira Miomiru krompirić kada je reč o prvom delu igre.

5:0 - Prva Novakova dupla greška u susretu 0:15. Prvim asom na meču Đoković završava gem i stiže na korak od osvajanja prvog seta.

4:0 - BREEEEEEEEEEJK!!!! Osam poena u nizu osvojio je Novak i tako stigao do nove tri brejk prilike 0:40. Drugu je iskoristio i nastavio perfektan niz osvojenih gemova od starta susreta.

3:0 - Kecmanović sada dolazi do tri brejk prilike 0:40. Sve je uspeo da spasi Novak, osvojio je čak pet narednih poena i overio prednost brejka na početku susreta.

2:0 - BREEEEEEJK!!!!!!!! Tri greške u nizu za Kecmanovića tako da Đoković ima prvu brejk šansu na meču 30:40. Koristi Novak šansu i oduzima servis rivalu.

1:0 - Susret je počeo servisom Novaka Đokovića koji je osvojio prva tri poena 40:0. Prva Novakova dupla greška 40:15. Đoković na kraju uzima prvi gem na ovom meču.

16:07- Teniseri su počeli sa zagrevanjem.

16:06 - Gromoglasnim aplauzom igrači su izašli na teren.

Srpski teniseri Novak Đoković i Miomir Kecmanović bore se u srpskom derbiju za plasman u osminu finala Vimbldona.

Đoković je do sada šest puta podizao pehar na Vimbldonu, a u prva dva kola bio bolji od Sunvu Kvona iz Južne Koreje (3:1) i Tanasija Kokinakisa iz Australije (3:0), dok je Kecmanović porazio Australijanca Džona Milmana (3:1) i Čileanca Alehandra Tabila (3:1).

Njih dvojica su igrala dvaput do sada i oba je puta slavio Novak, u Beogradu, u četvrtfinalu ove godine i istoj fazi turnira prethodne godine.

Nagradni fond Vimbldona je 46,860,000 evra, a pobednici muškog i ženskog singla dobijaju 2,340,000.